Alibaba w Dzień Singla w godzinę sprzedał towary o wartości całego rynku e-commerce w Polsce

pieniadze laptop

Ten post dostępny jest także w języku: English

Alibaba, chiński lider rynku e-commerce, w Dzień Singla sprzedał towary za kwotę ponad 38 mld $ (148 mld zł). W pierwszej godzinie Dnia Singla wartość zakupów zrobionych za pośrednictwem platformy Alibaba wyniosła 13 mld $, czyli nieco ponad 50 mld zł. To tyle, ile według danych PMR wart był w 2018 r. cały rynek e-commerce w Polsce.

Rekordowy Dzień Singla

Alibaba, chiński lider rynku e-commerce, pobił kolejny rekord w tegoroczny Dzień Singla. Firma sprzedała tego dnia towary za ponad 38 mld $ (148 mld zł). To o 26% więcej niż rok temu (31 mld $ w 2018 r.).

Tylko w pierwszej godzinie Dnia Singla wartość zakupów na platformie Alibaba wyniosła 13 mld $, czyli około 50 mld zł. To tyle, ile według danych PMR wart był w 2018 r. cały rynek internetowej sprzedaży detalicznej w Polsce. I choć prognozy PMR dla rynku e-commerce w Polsce są optymistyczne – rynek internetowej sprzedaży detalicznej w najbliższych dwóch latach będzie rósł w tempie dwucyfrowym – to w perspektywie najbliższych pięciu lat jego wartość nawet nie zbliży się do wartości sprzedaży odnotowanej przez Alibabę w 24 godziny podczas tegorocznego Dnia Singla.

Black Friday i Cyber Monday przed nami

Dzień Singla, święto zakupów popularne w Chinach obchodzone jest 11 listopada. Już za dwa tygodnie (29 listopada) odbędzie się inne święto zakupów – Black Friday, a 2 grudnia wypada Cyber Monday. W październiku pisaliśmy, że według najnowszego badania PMR, mniej niż jedna trzecia Polaków robi zakupy podczas akcji typu Black Friday albo Cyber Monday. Badanie zostało przeprowadzone przez PMR między 27 sierpnia a 12 września 2019 r. na reprezentatywnej próbie 594 Polaków z wykorzystaniem techniki wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo (CATI).

Więcej informacji na temat rynku e-commerce w Polsce można znaleźć w raporcie PMR: Handel internetowy w Polsce 2019. Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2019-2024.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.