Otwarcie pierwszego sklepu Take&Go

koszyk z zakupami

Ten post dostępny jest także w języku: English

10 września w Poznaniu uruchomiono pierwszy sklep Take&Go. To nowy format spożywczych sklepów bezobsługowych, opracowany przez firmę Surge Cloud. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym, klienci nie muszą kasować zakupów – robi to za nich specjalny system połączony z aplikacją Take&Go w smartfonie.

Coraz więcej sklepów bezobsługowych

Take&Go nie jest pierwszym sklepem bezobsługowym w Polsce – pierwszym był Bio Family Supermarket w Poznaniu, w którym od października 2018 r. można robić zakupy przez całą dobę – sklep otwierany jest dzięki specjalnej karcie lub aplikacji a klienci korzystają z kas automatycznych. Jednak Take&Go wyróżnia się zaawansowaniem technologicznym – kasy zostały wyeliminowane z procesu zakupowego. To rozwiązanie jest znacznie bliższe amerykańskiemu Amazon Go.

Otwarcie podobnych sklepów na polskim rynku planuje też m.in. Żabka. Ta sieć nie planuje jednak całkowicie rezygnować z obsługi w sklepach. W zamian pracownicy mają się bardziej skupić na obsłudze gastronomicznej.

Z wyników badania przeprowadzonego w kwietniu 2019 r. przez PMR na potrzeby raportu „Handel detaliczny artykułami spożywczymi w Polsce 2019” wynika, że sklepy bez kas i obsługi są interesującym rozwiązaniem dla 41% konsumentów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *