Pierwszy sklep Carrefour BIO w Polsce już otwarty

sklep carrefour bio

Ten post dostępny jest także w języku: English

15 listopada 2019 r. sieć Carrefour wprowadziła do Polski nowy format sklepów i otworzyła w Warszawie swój pierwszy w kraju sklep z certyfikowaną żywnością ekologiczną Carrefour BIO. To 900 sklep sieci w Polsce.

Pierwszy w Polsce sklep Carrefour BIO otwarty w Warszawie

Z konceptem sklepów z certyfikowaną żywnością ekologiczną sieć Carrefour była do tej pory obecna we Francji, Belgii i Hiszpanii. Polska jest czwartym krajem, do którego wprowadzono ten koncept. 15 listopada 2019 r., przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie, został otwarty pierwszy sklep Carrefour BIO w Polsce.

W ofercie sklepu znajduje się 250 rodzajów produktów świeżych (warzywa, owoce, mięso, ryby), a także 2,2 tys. produktów pakowanych. Asortyment sklepu Carrefour BIO obejmuje także 250 produktów marki własnej Carrefour BIO. Poza ponad 150 m2 powierzchni handlowej, na blisko 30 m2 znajduje się kącik kawowy. Wśród produktów niespożywczych, w ofercie sklepu znajdują się m.in. detergenty i kosmetyki naturalne.

Certyfikowana żywność bio małym, ale perspektywicznym rynkiem w Polsce

Jak wynika z raportu PMR ,,Rynek żywności bio i kosmetyków naturalnych w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024” rynek żywności bio w Polsce wart był 1,1 mld zł w 2019 r. Certyfikowana żywność bio odpowiadała za mniej niż 1% wartości całego rynku spożywczego w Polsce, ale dynamika wzrostu tego niewielkiego segmentu jest trzykrotnie wyższa niż całego rynku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *