PMR: Strefy gastronomiczne w galeriach wciąż popularne

Ten post dostępny jest także w języku: English

  • Jak wynika z przeprowadzonego przez PMR w styczniu 2019 r. badania, 93% respondentów (osób korzystających w poprzedzającym wywiad kwartale  z usług gastronomicznych, cateringowych bądź hotelarskich) w przeciągu ostatnich 3 miesięcy odwiedziło galerię handlową. Poza zakupami wizyty w galeriach mocno są związane z wizytami w kinie.
  • Przy okazji wizyt w galerii handlowej 78% badanych korzysta z zaplecza gastronomicznego w tych miejscach. Częściej w galeriach stołują się osoby młodsze i w średnim wieku (do 55 roku życia) oraz osoby z dziećmi.
  • Głównymi powodami dla których badani nie decydują się na skorzystanie z gastronomii w galerii handlowej jest po prostu brak takiej potrzeby (53%). Aspektami skutecznie zniechęcającymi do jedzenia w galeriach są głównie tłok i preferowanie jedzenia w domu. Ważną informacją jest że, 23% badanych jeżeli już – woli jeść w lokalach poza galeriami handlowymi.
  • Osobom z wyższym uposażeniem (także oceniającym swoją sytuację finansową lepiej), które nie decydują się na posiłki w galeriach handlowych częściej przyświecają ku temu powody związane z dyskomfortem (tłokiem, głośnością czy nieodpowiadającym menu). Osoby z tej grupy chętniej też deklarują, że po prostu wolą zjeść w lokalu poza galerią.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *