Rada Nadzorcza LPP rezygnuje z wynagrodzenia

Ten post dostępny jest także w języku: English

Członkowie Rady Nadzorczej LPP, polskiego producenta odzieży i właściciela marek Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, zrezygnowali z wynagrodzenia do momentu ustabilizowania się sytuacji finansowej firmy. Ma to związek z pandemią COVID-19.

Zarząd i Rada Nadzorcza LPP zrezygnowały z wynagrodzenia

Spółka LPP podała w komunikacie prasowym, że członkowie jej Rady Nadzorczej zrezygnowali z pobierania swojego wynagrodzenia na czas trwania kryzysu wywołanego pojawieniem się koronawirusa w Polsce. Rada Nadzorcza LPP nie będzie pobierała wynagrodzenia do momentu ustabilizowania się sytuacji finansowej firmy.

Wcześniej, 31 marca, Zarząd LPP obniżył do odwołania swoje wynagrodzenie do 1 zł.

Kanał e-commerce rośnie

W połowie kwietnia firma LPP podsumowała także dotychczasowy wpływ epidemii COVID-19 na jej działalność. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami w działalności placówek handlowych na 21 z 25 rynków, na których działa LPP, aż 95% jej sklepów zostało zamkniętych. Oznacza to blisko 100% spadek przychodów ze sprzedaży stacjonarnej. Z kolei w internecie spółka notuje 150% wzrosty sprzedaży r/r.

Jednocześnie, zarząd LPP zdecydował o realizacji scenariusza wychodzenia z kryzysu i założył: umocnienie kanału online, ścisłą dyscyplinę kosztową i usprawnienia w logistyce oraz efektywne zarządzanie zapasami. Planowana redukcja inwestycji wyniesie 620 mln zł i dotyczyć będzie sieci stacjonarnej i odłożenia na kolejny rok nowych otwarć, rozbudowy siedziby firmy i przesunięcia w czasie budowy nowego centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim.

LPP jest polską firmą odzieżową i prowadzi działalność na 25 rynkach. Spółka zarządza pięcioma markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay i posiada 1 700 sklepów. Oferta online LPP jest dostępna w 30 krajach.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.