Rynek mebli i wyposażenia wnętrz czeka spowolnienie

Pusty pokoj

Ten post dostępny jest także w języku: English

Po kilku latach wysokich wzrostów wartości rynku, w perspektywie 2020-2024 należy spodziewać się niższych dynamik sprzedaży mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, wynika z prognoz zawartych w najnowszym raporcie PMR „Handel detaliczny artykułami wyposażenia wnętrz w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”.

Oczekiwane spowolnienie

Od 2015 r. polski rynek mebli i artykułów wyposażenia wnętrz notował dynamiki na poziomie powyżej 7%. Przyczyną takiej sytuacji była oczywiście świetna sytuacja na rynku mieszkaniowym, z którym rynek mebli i wyposażenia wnętrz jest skorelowany ze względu na konieczność umeblowania i wyposażenia mieszkania po jego zakupie. Dodatkowo, dobra sytuacja ekonomiczna połączona z transferami socjalnymi sprawiała, że Polacy chętnie podejmowali się także remontów istniejących lokali mieszkalnych.

Jednak nadchodzące spowolnienie gospodarcze odciśnie swoje piętno na rynku mieszkaniowym oraz sytuacji ekonomicznej w kraju, co z kolei będzie mieć bezpośredni wpływ na rynek wyposażenia wnętrz. Z prognoz PMR wynika, że 2020 r. będzie ostatnim rokiem charakteryzującym się bardzo wysokim wzrostem, a w kolejnych latach dynamiki spadną poniżej 5%. Mimo to sytuacja na rynku będzie dobra, a prognozowany wzrost będzie nadal wyższy od dynamiki PKB.

Wartość i dynamika rynku detalicznego artykułów wyposażenia wnętrz w Polsce:

rynek wyposazenia wnetrz

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *