Zagraniczna sprzedaż LPP wyższa niż polska

Ten post dostępny jest także w języku: English

W II kw. 2019 r., LPP, polski producent odzieży i właściciel pięciu marek modowych, po raz pierwszy w historii odnotował wyższe przychody ze sprzedaży zagranicznej niż polskiej.

Sprzedaż zagraniczna LPP większa niż krajowa

W II kw. 2019 r., przychody ze sprzedaży polskiego producenta odzieży LPP przekroczyły 2,2 mld zł. Łącznie, w pierwszej połowie 2019 r. całkowita sprzedaż grupy wyniosła ponad 4 mld zł. Według spółki na wyniki w drugim kwartale pozytywnie wpłynęły zwiększenie powierzchni sieci stacjonarnej i kanał e-commerce. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii, sprzedaż zagraniczna była wyższa niż polska.

Na koniec drugiego kwartału, właściciel pięciu marek modowych – Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay – prowadził sprzedaż na 24 rynkach. Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes zarządu LPP ds. finansowych powiedział, że dostrzega potencjał rozwojowy w Europie Południowo-Wschodniej. Po dynamicznym wzroście powierzchni w tym regionie oraz niedawnych debiutach LPP na Słowenii i Bośni i Hercegowinie, LPP zamierza otworzyć sklepy w Macedonii Północnej. W drugiej połowie roku LPP planuje także debiut wszystkich swoich marek w Finlandii.

Dynamiczny wzrost sprzedaży e-commerce

Sprzedaż internetowa LPP wzrosła dynamicznie w drugim kwartale 2019 r., o 45%, dzięki m.in. rozwojowi sklepów internetowych za granicą. Według Przemysława Lutkiewicza, potencjał rozwoju ma też kanał mobile, który odpowiada obecnie za ponad połowę przychodów LPP z e-commerce.

W tym roku LPP chce przekroczyć miliard złotych sprzedaży w kanale e-commerce. W związku z tym, do końca roku, internetowa oferta LPP ma być dostępna w całej UE oraz na Ukrainie.

Rynek odzieży i obuwia w Polsce rośnie

LPP jest liderem polskiego rynku odzieżowego, zaś inna polska firma CCC – obuwniczego. Według szacunków PMR, rynek odzieży i obuwia w Polsce w 2018 r. był wart prawie 37 mld zł.

Jak wynika z prognoz PMR przedstawionych w raporcie ,,Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”., wzrost wartości tego rynku będzie kontynuowany w 2019 r. i wyniesie około 5% r/r.

LPP zarządza pięcioma markami modowymi: Reserved, House, Cropp, Mohito oraz Sinsay i jest obecny na 24 rynkach. Sieć sklepów LPP liczy ponad 1 700 salonów.

Zobacz również

4 Comments

  1. No i fajnie że ludzie z całego świata doceniają kolekcje polskiej firmy. Z roku na rok będzie pewnie coraz lepiej.

  2. Gratulacje. Powodzenia dalej, gospodarce potrzebne są polskie przedsiębiorstwa, które zarabiają za granicą, a kasa wraca do Polski.

  3. Na pewno jest to niemały sukces, zważywszy że sprzedaż w Polsce musi być dość wysoka. Powoli polska firma staje się faktycznie globalna.

  4. Za kilka lat LPP będzie mieć sklepy w każdym kraju w Europie, będziemy mieć polskiego międzynarodowego potentata odzieżowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.