Hilton rozszerza swój program recyklingu mydła

Sieć hoteli Hilton rozpoczyna największy program recyklingu mydła w Europie mający na celu zmniejszenie ilości odpadów składowanych na wysypiskach oraz pomoc lokalnym społecznościom. Jest to kolejny krok, który sieć powzięła na rzecz realizacji swojego celu środowiskowego mający na celu zmniejszenie wpływu marki na środowisko naturalne o połowę.

We współpracy z Clean the World, Hilton podejmie kroki zmierzające do zmniejszenia ilości odpadów składowanych na wysypiskach śmieci. Poprzez poddanie procesowi recyklingu niewykorzystywanego przez gości mydeł z hoteli w Polsce oraz 16 innych europejskich krajach. Celem jest zmniejszenie odpadów o ponad 130 ton rocznie oraz produkcja 1,4 miliona nowych kostek mydła, które przekazane zostaną potrzebującym.

Rozszerzenie największego w branży hotelarskiej programu recyklingu mydła realizowanego aktualnie przez Hiltona stanowi znaczący krok w kierunku osiągnięcia celu, jaki postawiła przed sobą marka – odzysku 100% mydła niewykorzystywanego przez gości hotelowych.

Blisko 200 hoteli w Europie dołączy do programu

Każdego dnia w hotelach na całym świecie wyrzuca się aż 5 milionów częściowo zużytych kostek mydła. W tym samym czasie tysiące ludzi umiera z powodu braku dostępu do podstawowych środków higienicznych. Clean the World znalazło rozwiązanie dla obu tych problemów polegające na recyklingu częściowo zużytego mydła oraz dostarczeniu potrzebującym powstałych dzięki niemu nowych kostek.

Niemal 200 hoteli w całej Europie weźmie udział w programie recyklingu mydła wpierając tym samym markę Hilton na drodze do osiągnięcia celów polegających na zmniejszeniu wpływu marki na środowisko naturalne o połowę (w tym odzysku 100% częściowo zużytego mydła i zmniejszenia ilości odpadów o 50%) oraz na podwojeniu jej inwestycji społecznych.

Nowe europejskie przedsięwzięcie stanowi rozszerzenie realizowanego od dekady i największego w branży hotelarskiej programu recyklingu mydła realizowanego przez markę Hilton. Do dnia dzisiejszego firma przyczyniła się do produkcji 11 milionów nowych kostek mydła – to ilość wystarczająca do umycia aż dwóch miliardów rąk.

Hilton na rzecz środowiska

Na drodze do realizacji swojego celu środowiskowego, jakim jest zmniejszenie o połowę ilości produkowanych odpadów do roku 2030, Hilton podjął także inne kroki. Sieć zrezygnowała już z plastikowych słomek, wykałaczek koktajlowych oraz mieszadełek we wszystkich swoich hotelach na całym świecie. Kolejnym krokiem przybliżającym markę do osiągnięcia zmierzonego celu jest kontynuacja zastępowania kosmetyków do higieny osobistej dostępnych w jednorazowych opakowaniach dystrybutorami tychże kosmetyków w większych rozmiarach. Do końca 2020 roku wyposażona w nie będzie większość pokoi hotelowych na całym świecie.

O Hiltonie

Hilton jest jedną z najstarszych firm specjalizujących się w usługach hotelarskich. Powstała w 1919 roku w Stanach Zjednoczonych i przyjęła nazwę swojego właściciela. W obrębie sieci działa 17 marek, które różnią się ofertą i poziomem luksusu: Hilton Hotels and Resorts, Waldorf Astoria Hotels and Resorts, Conrad Hotels and Resorts, Canopy by Hilton, Curio, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites, Hilton Garden Inn, Hampton by Hilton, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton oraz Hilton Grand Vacations. Sieć składa się z ponad 6000 hoteli oferujących ponad 954 tys. pokoi, zlokalizowanych w 117 krajach.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.