IKEA sprzeda używane meble

sofa woman yellow

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jeszcze w 2020 r., w szwedzkim mieście Eskilstuna powstanie pierwszy sklep sieci IKEA z używanymi meblami. Nim trafią do sprzedaży będą jednak odnowione przez firmę, pozostaną zaś odpowiednio tańsze. Sklep będzie zlokalizowany galerii ReTuna, w której będzie odbywał się handel wyłącznie rzeczami z drugiej ręki.

IKEA umożliwi swoim klientom oddanie zużytych czy niepotrzebnych już mebli na cele charytatywne. Sieć zwiększy również dostępność części zamiennych do samodzielnej naprawy odpowiadając na rosnące zainteresowanie ograniczeniem nadmiernej konsumpcji i gospodarką cyrkularną. (Do grona marek promujących takie ideę dołączył także H&M.) Do 2030 r. IKEA planuje być biznesem w pełni zrównoważonym.

Skup używanych mebli w Australii, Niemczech, Kanadzie

Przymiarką do tego ruchu były meblowe programy buy-back organizowane przez szwedzki koncern w sklepach sieci w Australii, Niemczech, Kanadzie. W zamian za używane meble, firma dawała klientom vouchery do swojego sklepu, a przejęte przez nią używane meble mogły zostać kupione w sklepie w części z towarami z wystawy lub zwrotów w ramach gwarancji. Najczęściej meble spędzały w sklepie dwa dni.

Więcej o segmencie wyposażenia wnętrz w Polsce porozmawiamy już 5 listopada podczas PMR Forum Home & Garden Retail 2020.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.