Żabka wprowadza bezmięsne hot-dogi

Ten post dostępny jest także w języku: English

Na początku marca 2020 r., sieć sklepów convenience Żabka poinformowała o nowości w ofercie swoich sklepów. W odpowiedzi na zmieniające się trendy Żabka wprowadziła bezmięsne hot-dogi.

 

Hot-dogi bez mięsa w Żabce

Żabka poinformowała, że w jej ofercie dostępna jest już wersja hot dogów bez mięsa. Hot dogi powstały na bazie m.in. białka grochu, białka ziemniaczanego i oleju rzepakowego. Dodatkowo w ofercie Żabka Cafe są dostępne sosy bez składników pochodzenia zwierzęcego. Jak podkreśliła Żabka w komunikacie, proces przygotowywania bezmięsnych hot dogów zapewnia, aby parówki były oddzielone od tych bez mięsa, a także aby były serwowane innymi szczypcami.

Sieć sklepów Żabka liczy ponad 6 tys. placówek. Jak podała Żabka, hot-dogi są sprzedawane w jej sklepach średnio co 2 sekundy.

Rosnąca popularność diety bezmięsnej

Jak wynika z badań PMR, popularność diety bezmięsnej rośnie. Trend ten wywiera wpływ nie tylko na branżę HoReCa, ale także na ofertę gastronomiczną w placówkach niegastronomicznych np. sklepach czy stacjach benzynowych. Pozycje bezmięsne w swoim menu mają już wszystkie największe sieci fast-food w Polsce – McDonald’s, KFC, Burger King czy Bobby Burger. Wegańskie hot-dogi oferuje także IKEA, a także stacje benzynowe Orlen i Lotos.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *