fbpx
Rynek

Zagraniczna sprzedaż LPP wyższa niż polska

W II kw. 2019 r., LPP, polski producent odzieży i właściciel pięciu marek modowych, po raz pierwszy w historii odnotował wyższe przychody ze sprzedaży zagranicznej niż polskiej.

Sprzedaż zagraniczna LPP większa niż krajowa

W II kw. 2019 r., przychody ze sprzedaży polskiego producenta odzieży LPP przekroczyły 2,2 mld zł. Łącznie, w pierwszej połowie 2019 r. całkowita sprzedaż grupy wyniosła ponad 4 mld zł. Według spółki na wyniki w drugim kwartale pozytywnie wpłynęły zwiększenie powierzchni sieci stacjonarnej i kanał e-commerce. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii, sprzedaż zagraniczna była wyższa niż polska.

Na koniec drugiego kwartału, właściciel pięciu marek modowych – Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay – prowadził sprzedaż na 24 rynkach. Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes zarządu LPP ds. finansowych powiedział, że dostrzega potencjał rozwojowy w Europie Południowo-Wschodniej. Po dynamicznym wzroście powierzchni w tym regionie oraz niedawnych debiutach LPP na Słowenii i Bośni i Hercegowinie, LPP zamierza otworzyć sklepy w Macedonii Północnej. W drugiej połowie roku LPP planuje także debiut wszystkich swoich marek w Finlandii.

Dynamiczny wzrost sprzedaży e-commerce

Sprzedaż internetowa LPP wzrosła dynamicznie w drugim kwartale 2019 r., o 45%, dzięki m.in. rozwojowi sklepów internetowych za granicą. Według Przemysława Lutkiewicza, potencjał rozwoju ma też kanał mobile, który odpowiada obecnie za ponad połowę przychodów LPP z e-commerce.

W tym roku LPP chce przekroczyć miliard złotych sprzedaży w kanale e-commerce. W związku z tym, do końca roku, internetowa oferta LPP ma być dostępna w całej UE oraz na Ukrainie.

Rynek odzieży i obuwia w Polsce rośnie

LPP jest liderem polskiego rynku odzieżowego, zaś inna polska firma CCC – obuwniczego. Według szacunków PMR, rynek odzieży i obuwia w Polsce w 2018 r. był wart prawie 37 mld zł.

Jak wynika z prognoz PMR przedstawionych w raporcie ,,Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”., wzrost wartości tego rynku będzie kontynuowany w 2019 r. i wyniesie około 5% r/r.

LPP zarządza pięcioma markami modowymi: Reserved, House, Cropp, Mohito oraz Sinsay i jest obecny na 24 rynkach. Sieć sklepów LPP liczy ponad 1 700 salonów.

4 komentarze
 1. Avatar
  cristine 4 tygodnietemu
  Odpowiedź

  No i fajnie że ludzie z całego świata doceniają kolekcje polskiej firmy. Z roku na rok będzie pewnie coraz lepiej.

 2. Avatar
  Trevor 3 tygodnietemu
  Odpowiedź

  Gratulacje. Powodzenia dalej, gospodarce potrzebne są polskie przedsiębiorstwa, które zarabiają za granicą, a kasa wraca do Polski.

 3. Avatar
  Paweł 3 tygodnietemu
  Odpowiedź

  Na pewno jest to niemały sukces, zważywszy że sprzedaż w Polsce musi być dość wysoka. Powoli polska firma staje się faktycznie globalna.

 4. Avatar
  Przemysław 2 tygodnietemu
  Odpowiedź

  Za kilka lat LPP będzie mieć sklepy w każdym kraju w Europie, będziemy mieć polskiego międzynarodowego potentata odzieżowego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecamy

Aktualnosci Prawo Trendy

Najbliższe cztery lata pod znakiem kontynuacji

post-image

Niedzielne wybory parlamentarne w Polsce wygrała rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Wszystko wskazuje na to, że z wynikiem pozwalającym na kontynuację samodzielnych rządów. Dla rynku handlu detalicznego oznacza to kontynuację dotychczasowych trendów, a więc z jednej strony stymulację rynku wydatkami socjalnymi, a z drugiej rosnącą liczbę regulacji i niepewność odnośnie uchwalanego prawa.

Od momentu przejęcia władzy w 2015 r. PiS wprowadził szereg programów socjalnych, które pozytywnie wpłynęły na dochód rozporządzalny Polaków, a co za tym idzie na ich wydatki na konsumpcję. Warto tu wymienić przede wszystkim wprowadzenie, a potem rozszerzenie programu Rodzina 500 (500 zł miesięcznie dla rodziców od każdego dziecka w rodzinie), wypłatę 13 emerytury w wysokości 1,1 tys. zł, obniżenie podstawowej stawki PIT z 18% do 17% czy wprowadzenie zerowej stawki PIT dla osób do 26 roku życia.

Regulacje i podatki

Z drugiej strony, ostatnie lata to m.in. wprowadzenie zakazu handlu w niedziele czy podatku…

Więcej
Zmiany kadrowe

Włodzimierz Wlaźlak dołączył do zarządu Lidl Polska

post-image

Spółka Lidl Polska zmieniła skład zarządu. Dołączył do niego Włodzimierz Wlaźlak, który w Lidlu pracuje od 17 lat. Włodzimierz Wlaźlak będzie odpowiadał za struktury pionów sprzedaży w firmie.

Włodzimierz Wlaźlak w zarządzie Lidl Polska

Do zarządu Lidl Polska dołączył Włodzimierz Wlaźlak, który w Lidlu pracuje od 17 lat. Razem z Maciejem Tylkowskim i Januszem Włodarzczykiem będzie kierował strukturami pionów sprzedaży w firmie.

Włodzimierz Wlaźlak jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Justusa Liebiga w Giessen (Justus-Liebig Universitat Giessen).

Lidl zatrudnia w Polsce około 20 tys. pracowników. W roku obrotowym 2018/2019, obroty netto Lidla w Polsce wyniosły ponad 18 mld zł.

Więcej
Aktualnosci Dane i Analizy Infografiki

Handel internetowy w Polsce 2019

post-image

PMR prezentuje zestaw infografik z raportu: Handel internetowy w Polsce 2019. Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2019-2024.

Według szacunków PMR wartość rynku sprzedaży detalicznej w internecie wyniosła w 2018 r., ponad 50 mld zł. Co więcej, nasze prognozy pokazują, że rynek ten będzie stale rósł w tempie dwucyfrowym przez najbliższe dwa lata. Rynek ten posiada bardzo stabilne i dobre prognozy rozwoju. Polacy nadal przyzwyczajają się do robienia zakupów przez internet. Rośnie także dostępność urządzeń z dostępem do internetu, zwłaszcza telefonów i tabletów.

Wartość rynku internetowego w Polsce

Źródło: raport PMR „Handel internetowy w Polsce 2019”

M-commerce coraz popularniejsze

Źródło: raport PMR „Handel internetowy w Polsce 2019”

Najwięksi gracze na rynku e-commerce w…

Więcej
Aktualnosci Rynek Trendy

Celebrytki napędzają modę na kosmetyki naturalne

post-image

Rośnie w Polsce popularność kosmetyków naturalnych. Wzrostom tym sprzyja obecnie panująca moda na zdrowy tryb życia oraz rosnąca świadomość konsumentów. Trend ten podsycają celebrytki m.in. tworząc i własne linie kosmetyków naturalnych. Przykładem jest Anna Lewandowska, która właśnie ogłosiła stworzenie własnej linii kosmetyków naturalnych – Phlov By Anna Lewandowska.

Rynek kosmetyków naturalnych na fali wzrostu

Liczba konsumentów z problemami skórnymi, alergiami poszukująca alternatywnych produktów jest coraz większa. Co więcej, wzrostom sprzyjać będzie również panująca od kilku lat moda na slow life oraz coraz rosnąca świadomość konsumentów. W rezultacie rośnie popularność organicznych i ekologicznych kosmetyków, wyprodukowanych z wykorzystaniem naturalnych składników. A produkty takie przestały być już niszą na polskim rynku kosmetycznym. Konsumenci coraz częściej czytają etykiety, śledzą skład produktów kosmetycznych, chcąc wybrać te o najwyższej jakości. W związku z tym pojawia się coraz szersza oferta w tym zakresie, a trend…

Więcej
Rynek

Kendall Jenner w nowej kampanii Reserved

post-image

Amerykańska modelka Kendall Jenner została kolejną zagraniczną gwiazdą promującą polską markę odzieżową Reserved. Wcześniej markę reklamowały m.in. Cindy Crowford, Kate Moss czy Irina Shayk.

Kendall Jenner twarzą kampanii Reserved

Kendall Jenner, amerykańska modelka i celebrytka, została twarzą kampanii polskiej marki odzieżowej Reserved w sezonie jesień-zima 2019/2020. Przy kampanii ,,Ciao Kendall” pracował m.in. reżyser Gordon Von Steiner, który współpracował z takimi markami jak Prada czy Gucci. Stylizacje przygotował natomiast stylista pokazów Versace, Jacob K.

Zagraniczne gwiazdy już wcześniej reklamowały markę Reserved. W kampaniach marki udział wzięły m.in. Kate Moss, Irina Shayk czy Cindy Crowford.

Reserved jest jedną z pięciu marek modowych (obok House, Cropp, Mohito i Sinsay) należących do polskiego producenta odzieży LPP.

Więcej
Aktualnosci Trendy

Opakowania ważnym elementem zakupów internetowych

post-image

Kupując produkty – również w internecie –  coraz częściej zwracamy uwagę również na sposób pakowania tych produktów. Wśród konsumentów maleje tolerancja wobec nadużywania plastiku. Trendowi temu sprzyja również prawodawstwo europejskie, rozpoczynające walkę z nadużywaniem plastiku.

Maleje tolerancja wobec nadużywania plastiku

Za sprawą zmieniającej się świadomości maleje tolerancja wobec nadużywania plastiku jednorazowego użytku. Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na produkty jakie kupują oraz materiały z jakich są wykonane, ale również na ich opakowania, w tym również sposób ich pakowania przy wysyłce. Filozofia zero waste wpływa także na popularyzacje nowych, bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów detaliści coraz częściej wprowadzają zmiany w tym zakresie, m.in. poprzez pakowanie przesyłek w duchu zero/less waste. Przykładem jest lider rynku odzieżowego LPP, który zaznacza, że zakupy online marek Reserved i Mohito, które trafiają do klientów pakowane są w karton poddany recyklingowi.

Co więcej, lider…

Więcej