Salamander, Promod, Camaieu wychodzą z Polski

sale hanger

Ten post dostępny jest także w języku: English

W 2020 kilka marek modowych podjęło decyzję o zamknięciu sklepów w Polsce. Część z nich utrzyma sprzedaż internetową.

Nieoficjalnie znika Promod

Informację o tym, że francuska marka odzieży damskiej Promod zamyka sklepy w Polsce, podała strona money.pl powołując się na dwa niezależne źródła. Sama firma nie wystosowała oficjalnego komunikatu. Według money.pl, zamknięcie sklepów Promod w Polsce ma nastąpić w 2021 roku. Obecna od 1999 na polskim rynku sieć liczy teraz 15 placówek (w listopadzie zlikwidowano trzy lokalizacje). Sklep internetowy sieci w Polsce będzie nadal działać.

Salamander wychodzi

Spółka Salamander-Polska, reprezentująca lokalnie niemiecką markę obuwniczą, ogłosiła, że z dniem 1 stycznia 2021 kończy program lojalnościowy. Karty klienta oraz dotychczas niewykorzystane „Shopping Card” będą realizowane maksymalnie do dnia 1 marca 2021 w dowolnym działającym salonie Salamander w Polsce. Po tym czasie stracą ważność.

Firma Salamander ma 7 salonów sprzedaży w Polsce (5 w Warszawie i 2 we Wrocławiu), w których obok marki Salamander oferowane są buty, akcesoria i torebki innych marek. Sieć podjęła oficjalnie decyzję o zamknięciu salonu na al. Jerozolimskich w Warszawie. Jak podaje, dla handlu.pl kolejne decyzję będą ogłaszane a sklepy prowadzą duże akcje wyprzedażowe.

Camaieu sklepy już zamknięte

Informowaliśmy już o wyjściu z polskiego rynku sieci Camaieu, specjalizującej się w ubraniach dla kobiet. Sklepy marki zostały zamknięte do końca czerwca. Jeszcze w 2018 r. Camaieu prowadziło w Polsce około 40 sklepów stacjonarnych. Sieć notowała jednak ujemną dynamikę sprzedaży w ostatnich latach, a liczba sklepów sukcesywnie spadała.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.