Sfinks Polska oferuje franczyzę za 1 zł

Restauracja Sphinx

Ten post dostępny jest także w języku: English

Opłata franczyzowa 1 zł w ciągu pierwszych 12 miesięcy i brak opłaty wstępnej za know-how dla partnerów, którzy lokal przekształcą jeszcze w 2020 r. – takie są główne założenia nowego programu franczyzowego ,,Franczyza za 1 zł” oferowanego przez grupę restauracyjną Sfinks Polska.

 

Franczyza za 1 zł w odpowiedzi na COVID-19

Sfinks Polska, firma zarządzająca m.in. markami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło czy Fabryka Pizzy, wystartowała z nowym programem franczyzowym ,,Franczyza za 1 zł”. W pierwszych 12 miesiącach opłata franczyzowa wyniesie 1 zł, a lokale, które przekształcą się w 2020 r. nie poniosą opłaty wstępnej za know-how. Restauracje mogą także odstąpić od umowy po pierwszym roku.

Jednocześnie spółka podała, że pandemia (COVID-19) bardzo dotknęła branżę gastronomiczną. Część lokali nie otworzyła się po odmrożeniu (od 14 marca 2020 r. lokale gastronomiczne mogły działać jedynie w dowozie lub na wynos, od 18 maja mogły ponownie przyjmować gości w lokalach, a z końcem maja zniesiono wcześniej wprowadzone limity liczby osób mogących przebywać w restauracji). Spółka dodała, że marki sieciowe Sfinks Polska mają przewagę jaką jest m.in. rozpoznawalność, dostęp do atrakcyjnych cenowo zakupów centralnych czy programów lojalnościowych dla klientów. W związku z tym, Sfinks Polska wypracował nową, dostosowaną do obecnych warunków ofertę franczyzową.

Program dotyczy przekształcenia restauracji w lokale Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło, Fabryka Pizzy oraz Meta.

E-commerce coraz ważniejszy

Na koniec 2019 r. Sfinks Polska zarządzał 177 lokalami gastronomicznymi w segmentach casual dining (87 restauracji Sphinx, 12 restauracji Chłopskie Jadło i dwie WOOK), fast casual dining (jedna restauracja Lepione i Pieczone), bary alkoholowe (61 pubów Piwiarnia Warki), pizzerii (12 lokali Fabryka Pizzy), a także trzema lokalami Meta Seta Galareta i Meta Disco.

W 2019 r. Sfinks Polska uruchomił 12 nowych restauracji m.in. Fabryka Pizzy, Piwiarnia Warki i Sphinx. Większość z nich w modelu franczyzowym. W raporcie za 2019 r. spółka podała także, że w minionym roku na znaczeniu coraz bardziej zyskiwał segment e-commerce, a Sfinks powiększył do 70 liczbę lokali oferujących usługę delivery. Dodatkowo spółka posiada autorski portal smacznieiszybko.pl oraz rozwija współpracę z platformami do zamówień online Pyszne.pl, Uber Eats, Pizza Portal i Glovo. Co więcej, w 2019 r. Sfinks wprowadził na rynek dwie wirtualne marki – Sprytna Pizza i The Burgers (tylko oferta delivery).

W 2019 r. restauracje sieci Sfinks Polska odnotowały 5% wzrost przychodów ze sprzedaży gastronomicznej, do 198,8 mln zł.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.