Shell wprowadza Shell Café do Polski

Shell

Ten post dostępny jest także w języku: English

W połowie sierpnia Shell zaprezentuje na polskim rynku swój nowy koncept Shell Café. Koncept był wcześniej testowany na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, a w kwietniu 2021 uruchomiono pierwsze stacje w tym formacie w Holandii. Testy w Polsce rozpoczęły się późną wiosną na stacji paliw we Wrześni w województwie wielkopolskim. W koncepcie znalazły się również dwie nowe, specjalnie stworzone mieszanki kaw oraz nowe produkty gotowe do spożycia.

Badania Shell pokazują, że jednym z głównych powodów, dla których ludzie zatrzymują się na stacjach Shell jest kawa, a nowy koncept jest tego odzwierciedleniem. Firma uruchomiła pierwszą tego typu jednostkę w Holandii w kwietniu, jednocześnie testując koncept na rynku Europy Środkowej i Wschodniej, w tym w Polsce. Próbę formatu rozpoczęła stacja paliw we Wrześni w województwie wielkopolskim, natomiast oficjalna inauguracja nastąpi 16 sierpnia.

W Polsce w ramach konceptu Shell Café znajdą się również dwie nowe, specjalnie stworzone mieszanki kawowe, a także nowe produkty gotowe do spożycia. Obecnie Shell dysponuje w Polsce 429 stacjami paliwowymi.

Warto podkreślić, że rynek gastronomiczny w punktach niegastronomicznych wykazuje trend wzrostowy i rozwija się bardzo dynamicznie, szybciej niż np. rynek HoReCa, obejmujący sprzedaż w punktach gastronomicznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *