Potencjalny konkurent Allegro: Shopee startuje w Polsce 

kobieta-telefon-iphone

Ten post dostępny jest także w języku: English

Singapurski marketplace, 9 najpopularniejsza pod względem wyświetleń platforma e-commerce planuje swój debiut w Polsce. Allegro, plasujące się na 10 miejscu tej listy, może poczuć się zagrożone przez nowego rywala, który już zapowiada wiele udogodnień dla nowych sprzedawców oraz klientów.

Platforma Shopee wykupiła już domenę shopee.pl, a także podpisała umowy z DPD i InPostem. Jak wynika z przekazanych informacji, sprzedawcy internetowi od początku sierpnia otrzymują od firmy propozycje współpracy. Dodatkowo oferowane jest pierwsze sześć miesięcy bez prowizji oraz opłaty abonamentowej, a także pełen dostęp do narzędzi analitycznych i wszystkich funkcji dostępnych dla sprzedawców. Dodatkowo, każdy sprzedawca, który wystawi co najmniej 30 ofert, z których co najmniej 5 proc. będzie objęte 10-proc rabatem, ma otrzymać 250 zł na kupony zniżkowe dla klientów. Jest to promocja, która będzie obowiązywać przez pierwsze sześć miesięcy działania firmy w Polsce.

Nowi klienci również nie zostali pominięci w zakresie usług promocyjnych – po debiucie w Polsce, Shopee oferuje darmową dostawę bez minimalnej wartości zamówienia. Koszt przesyłki będzie całkowicie pokrywany przez platformę.

Zagraniczne platformy e-commerce na polskim rynku

Jest to kolejny debiut zagranicznej firmy e-commerce w Polsce w ostatnim czasie – Amazon, amerykański gigant w sferze handlu internetowego wciąż nie zdołał podważyć pozycji Allegro. W związku z tym, ciężko jest stwierdzić, czy zagrożenie dla Allegro ze strony Shopee jest faktycznie realne. Jednak biorąc pod uwagę popularność Aliexpress, innej azjatyckiej platformy która dobrze przyjęła się na naszym rynku, jak również proaktywne działania platformy Shopee w celu zdobycia nowych sprzedawców i klientów, sukces Singapurskiego marketplace w Polsce nie byłby zaskakujący.

Firma powstała w 2015, a w 2018 jej wartość obrotu brutto (GMV) osiągnęła 10 mld dolarów przy ponad 600 mln transakcjach dziennie.  Platforma Shopee podbiła rynek Azji Południowo-Wschodniej, gdzie jest najczęściej odwiedzaną stronę e-commerce w całym regionie. Shopee działa aktywnie nie tylko w Singapurze, ale również Indonezji, na Tajwanie, Filipinach, Wietnamie, Tajlandii, Malezji. Shopee zdobywa również rynek Ameryki Łacińskiej; działa w Brazylii, Kolumbii, Chile oraz Meksyku.

Zobacz również