Shoper przejął konkurencyjną platformę Shoplo

E-commerce

Ten post dostępny jest także w języku: English

Shoper nabył 100% udziałów w Shoplo Sp. z o.o. za kwotę sięgającą 17,5 mln zł. Takie przejęcie pozwoli na połączenie dwóch platform plasujących się wśród najpopularniejszych rozwiązań e-commerce do prowadzenia sklepów internetowych w Polsce.

Shoper jest właścicielem platformy e-commerce do prowadzenia sklepu internetowego w modelu SaaS (Software as a Service), który umożliwia oferowanie usług w formie abonamentu. Już teraz rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością, a do 2026 r. firma ma w planach obsługę ponad 50 tys. sklepów internetowych. Przejęcie konkurencyjnej platformy Shoplo ma doprowadzić do synergii i wpłynąć na dynamiczny rozwój spółki. Już w pierwszej połowie 2021 r. Shoper skupił się na inwestycjach, wprowadzając m.in. sprzedaż przez polskie i zagraniczne platformy handlowe oraz integracje z systemami CRM i ERP. Firma będzie dalej rozwijać swoją ofertę poprzez nowe usługi logistyczne oraz rozszerzoną ofertę usług finansowych.

Platforma Shoplo do tej pory oferowała swoje rozwiązania dla około 4,7 tys. sklepów, które koncentrowały się na sprzedaży w takich kategoriach jak ubrania, produkty dla dzieci czy hobby. Ubiegłoroczne przychody firmy wyniosły 6,7 mln zł, a w pierwszym półroczu 2021 r. osiągnęły 4 mln zł. Szacunkowa wartość sprzedanych produktów (GMV) wyliczana jest na 537 mln zł w 2020 r. i 364 mln zł w okresie pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku.

Na skutek przejęcia Shoper zyskał prawa do marki Shoplo i jej domen internetowych. Pomimo przejęcia klientów, umów i partnerstw biznesowych, Shoper nie przejął technologii oraz pracowników, tłumacząc to tym, że firma posiada już własną platformę oraz wymagane zasoby kadrowe. Użytkownicy, którzy korzystali z platformy Shoplo będą mieli możliwość skorzystania z rozwiązań oferowanych przez nowego właściciela, firmę Shoper.

W pierwszym półroczu bieżącego roku Shoper uzyskał przychody w wysokości 33,3 mln zł, a wartość GMV sklepów bezpośrednich na platformie Shoper wyniosła 2,5 mld zł, wzrastając z poprzedniego poziomu 1,8 mln zł. Ponadto w lipcu 2021 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i jest tam jedną z 30 spółek o największej wartości obrotu akcjami.

Szczegółową analizę najnowszych trendów, zaistniałych zmian i strategii największych graczy na rynku e-commerce w można znaleźć w Raporcie PMR : “Handel internetowy w Polsce 2021. Analiza rynku e-commerce i prognozy rozwoju na lata 2021-2026“.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *