Silesia Outlet w nowych rękach

Silesia outlet centrum handlowe z zewnątrz

Po blisko trzech miesiącach działania Silesia Outlet w Gliwicah przechodzi w nowe ręce. Nowym właścicielem centrum wyprzedażowego jest spółka Neptun, która jest operatorem sześciu obiektów tego typu w Polsce.

Neptun nowym właścicielem Silesia Outlet

Nowym właścicielem Silesia Outlet jest Neptune, spółka utworzone przez NEINVER i Nuveen Real Estate. Spółka odkupiła centrum outletowe od spółki 6B47 Real Estate za 31,5 mln euro. Przypomnijmy, że budowa obiektu wyniosła 120 mln zł. Centrum w I fazie inwestycji gromadzi ponad 60 salonów outletowych na powierzchni handlowej wynoszącej 12 000 m².

Jest to szósty obiekt Neptune w Polsce i piętnasty w Europie, włączając jeden projekt w fazie rozwoju. Jak komentuje Carlos González, Managing Director w NEINVER: „Zakup Silesia Outlet to nowy kamień milowy w strategii rozwoju Neptune, którego celem jest zbudowanie wiodącej platformy outletowej w Europie. Centrum ma duży potencjał, w tym silną kombinację marek i doskonałą lokalizację, blisko kluczowych połączeń komunikacyjnych.”

Silesia Outlet największym centrum wyprzedażowym na Górnym Śląsku

Przypomnijmy, że centrum zostało otwarte 27 marca w Gliwicach. Jest ono obecnie największym centrum wyprzedażowym na Górnym Śląsku. Silesia Outlet położone jest obok centrum handlowego Auchan Gliwice i marketu budowlanego Leroy Merlin, a także w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Kraków, Aglomerację Śląską i Wrocław – największe ośrodki gospodarcze południowej Polski. W ofercie Silesia Outlet znajdują się takie marki modowe jak: Triumph, Gatta, Lavard, Vistula, Wólczanka, Bytom, Guess, Lee Cooper, Kazar, czy Wrangler. Z kolei oferta sportowa centrum obejmuje m. in.: Intersport, Martes Sport, 4F, Puma, Reebok, czy New Balance.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *