Super-Pharm planuje otworzyć nowy marketplace

kosmetyki w koszyku

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jak podają Wiadomości Handlowe, drogeria Super-Pharm poinformowała o swoich planach, a mianowicie o uruchomieniu nowej, specjalistycznej platformy sprzedażowej z ofertą Health&Beauty. Marketplace będzie umożliwiał sprzedaż detaliczną, ale także transakcje B2B.

Nowa platforma ma wejść w życie dopiero w 2022 roku. Będzie ona obsługiwać sprzedaż detaliczną dla pojedynczych klientów, ale również pojawi się oferta B2B. Projekt ten jest kolejnym działaniem strategicznym w obszarze cyfryzacji firmy. Sieć póki co nie zdradza więcej szczegółów, ale zakłada, że platforma stanie się najlepszym rozwiązaniem dla klientów poszukujących produktów i usług Health&Beauty.

Sieć w ostatnim czasie mocno rozwinęła swój kanał online. W 2020 roku odnotowała wzrost sprzedaży internetowej aż 500%, co sprawiło, że stanęła na podium na rynku e-commerce.

Ogromny wzrost udziału w rynku to efekt transformacji, którą zapoczątkowaliśmy jeszcze w 2019 r., kiedy mocno postawiliśmy na rozwój naszego sklepu internetowego. Klienci docenili szeroki asortyment oraz prosty i bezpieczny dostęp do naszej oferty. Dzięki ciągłemu rozwojowi kanału e-commerce, w ostatnim roku rośliśmy 10 razy szybciej od rynku. Tym samym zwiększyliśmy również niezależność naszej działalności od sytuacji zewnętrznej – takiej jak np. pandemia – mówi Remigiusz Chrzanowski, Digital Director, członek zarządu Super Pharm Polska.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *