Tesco rozwija usługę click & collect

This post is also available in: English

Sieć Tesco rozwija działalność w segmencie e-commerce. W maju spółka dodała pięć nowych miast odbioru dla usługi „Zamów i odbierz” (click & collect).

14 punktów click & collect

Nowe lokalizacje, w których dostępna jest usługa to Częstochowa, Zielona Góra, Opole, Kielce i Jelenia Góra. Dzięki poszerzeniu sieci punktów odbioru, obecnie możliwa jest obsługa 15% klientów więcej w ramach takiego rozwiązania. Ogółem, obecnie opcja click & collect dostępna jest w 14 sklepach Tesco na terenie całego kraju. Tygodniowo z takich zakupów korzysta około 2 tys. klientów. Sieć zapowiada, że wkrótce wprowadzi kolejne nowości, poszerzające zakres usług.

Zakupy dokonane w opcji „Zamów i odbierz” mogą być odebrane w sklepie lub dostarczone do domu przez firmę taksówkarską współpracującą z Tesco. Przy realizacji zamówienia poprzez taxi, zapłata musi być dokonana online. W przypadku odbioru w sklepie, możliwa jest płatność przy odbiorze.

Tesco przechodzi do fazy wzrostu

Ostatni rok upłynął spółce na przebudowywaniu swojego modelu funkcjonowania.  Zmiany dotknęły również Polskę. Tesco zamknęło lub sprzedało kilka hipermarketów, a pozostałe przebudowało do formatu hipermarketu kompaktowego. Oznaczało to zmniejszenie sal sprzedaży (średnio o jedną trzecią) oraz uproszczenie asortymentu. Największą część oferty nadal stanowią produkty spożywcze, ale oprócz nich dostępne są również sezonowe produkty przemysłowa i marka odzieżowa F&F. Drugim formatem sklepów Tesco w Polsce są supermarkety. Spółka podała w kwietniu, że w kolejnym roku obrotowym planuje zmniejszyć powierzchnię sprzedaży w Polsce o 105 tys. metrów kwadratowych.

Po przebudowie biznesu, spółka przechodzi do fazy wzrostu. Jak informuje dlahandlu.pl, Tesco ma otworzyć pierwsze od pięciu lat nowe sklepy w Europie Środkowej. Otwarcia zaplanowane są na Słowacji.

Zdjęcie: Tesco. 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.