Tower Investments uruchomi delikatesy internetowe

zakupy-online-klawiatura-wozek

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa deweloperska Tower Investments wchodzi w nowy segment działalności. Zgodnie z aktualizacją strategii na lata 2020-2022 spółka uruchamia… delikatesy internetowe, które będą działać pod domeną deli2.pl. Rozpoczyna również działalność na rynku cukierniczym, we współpracy z braćmi Gessler.

Delikatesy dla wymagających…

Rynek nie lubi próżni. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że z rynku zniknie jeden z większych e-sklepów spożywczych prowadzony przez Tesco. Niszę po e-tesco będą starać się zapełnić nie tylko gracze już działający na rynku, ale także nowe podmioty. Jednym z nich może być deli2.pl.

Jak informuje Tower Investments, inspiracją do uruchomienia e-delikatesów było rosnące znaczenie e-commerce i doświadczenia z ostatnich miesięcy pandemii. Deli2.pl ma być dedykowane „dla wymagających klientów w największych aglomeracjach”. Plan zakłada rozwój w sześciu największych aglomeracjach, z bazą 10 mln klientów.

Spółka podkreśla, że istniejące na rynku e-sklepy koncentrują się na podstawowej ofercie spożywczej, a brak jest stron  z ofertą delikatesową.  Upadek stacjonarnych sieci delikatesowych jak Bomi czy Alma sprawił, że wymagający klienci zdani są na mniejsze sklepy tematyczne często rozrzucone po różnych częściach swoich miast.

… i wyroby cukiernicze z braćmi Gessler

Uruchomienie e-delikatesów to niejedyna działalność Tower Investments w segmencie spożywczym. Wspólnie z rodziną Gessler (braćmi Piotrem i Adamem) spółka rozpoczyna również działalność w segmencie cukierniczym. Po zakupie zakładu produkcyjnego w Toruniu w 2019 r., spółka pod nazwą Manufaktura Gessler zamierza koncentrować się na pakowanych wyrobach cukierniczych przeznaczonych do handlu detalicznego oraz mieszankach spożywczych. Zdolności produkcyjne zakładu to 1 tys. ton ciast pakowanych orz 2 tys. ton mieszanek spożywczych rocznie.

Rynek pakowanych ciast o wysokiej jakości jest, zdaniem spółki, jednym z najmniej zagospodarowanych obszarów rynku spożywczego. Oferta ma być stopniowo rozszerzana o batony, torciki, budynie, kisiele i lody.

Grupa Tower Investments działa w branży deweloperskiej od 2005 roku, realizuje obiekty handlowe, parki handlowe oraz atrakcyjne wielofunkcyjne obiekty mieszkaniowo-usługowe. Jest współtwórcą i właścicielem marki SHOPIN, pod którą operują parki oraz galerie handlowe. Klientami Tower Investments są m.in.: Netto, Biedronka, Intermarche, koncerny paliwowe Shell czy BP.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.