W pandemii rośnie sprzedaż płyt gazowych bez płomieni

Kobieta z dziećmi w kuchni

Ten post dostępny jest także w języku: English

Branży AGD udało się uniknąć kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Polacy zamknięci w domach zauważyli wszelkie braki lub niefunkcjonalności w wyposażeniu – i postanowili to zmienić. Dzięki temu wiele firm produkujących sprzęty gospodarstwa domowego odnotowało w 2020 roku wzrosty w sprzedaży swoich rozwiązań. Jednym z nich była firma Solgaz, polski producent innowacyjnych płyt gazowych bez płomieni.

Pandemia odbiła swoje piętno na wielu branżach – nie tylko ze względu na początkowe utrudnienia w funkcjonowaniu zakładów pracy, obostrzenia i nakazy państwowe. Producentów sprzętu AGD niewątpliwie dotknęło czasowe zamknięcie sklepów stacjonarnych, stanowiących główny kanał sprzedaży. W krótkim okresie w to miejsce pojawiła się efektywna sprzedaż online.

Mimo tego, niektóre przedsiębiorstwa w czasie trwania pandemii cieszyły się stabilnym i rosnącym zainteresowaniem klientów. Mowa tutaj o firmie Solgaz, polskim producencie sprzętu AGD z 18-letnim doświadczeniem, specjalizującym się w wytwarzaniu produktów wyjątkowych w skali rynku – opatentowanych płyt gazowych opartych na technologii gaz-pod-szkłem. O powodach uzyskanych wzrostów w trudnym dla wielu przedsiębiorstw czasie opowiada Ireneusz Bartnikowski, Prezes firmy Solgaz.

Nowa rzeczywistość

Ostatni rok był czasem nie zawsze pełnym optymizmu dla wielu Polaków. Przymusowa izolacja, dystans społeczny oraz przeniesienie pracy z biura do domu sprawiły, że zupełnie inaczej zaczęto podejmować decyzje zakupowe, wstrzymując niektóre planowane inwestycje, a zajmując się tym, co dzieje się bezpośrednio wokół nas. Długotrwałe zamknięcie w domach pokazało wiele niedociągnięć mieszkań, których wnętrza dotychczas wydawały się być wystarczające, a wymuszona zmiana stylu życia wpłynęła na pojawienie się zupełnie nowych potrzeb.

Wybuch pandemii i zamknięcie w domach było motorem napędowym do przeprowadzenia wielu mniejszych i większych remontów w naszych domach. Wynikły one z tego, że dotychczasowa funkcjonalność, której wymagaliśmy od domowej przestrzeni przestała być dla wielu z nas wystarczająca. Odczuliśmy potrzebę ulepszenia i upiększenia wnętrz. Duży wpływ na chęć zmian w przestrzeni kuchennej, czyli na przykład wymianę sprzętu AGD, miało wstrzymanie pracy lokali gastronomicznych, z których usług chętnie korzysta gro Polaków. Wielu z nas odkryło też podczas lockdownu nowe pasje i umiejętności kulinarne, które wymagały unowocześnienia kuchni – mówi Ireneusz Bartnikowski, Prezes firmy Solgaz.

Podczas czasowego zamykania sklepów, nabywcy rozpoczęli poszukiwanie rozwiązań AGD w Internecie. Sprzedaż online w trakcie pandemii stała się motorem napędowym dla wielu firm, w tym także Solgaz.

W stronę gazu

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, które przez lata królowało w polskich kuchniach są kuchenki gazowe. Niski koszt gotowania na gazie nie zawsze rekompensował wady tego typu sprzętu – trudności w czyszczeniu wystających palników, do których trudno jest się dostać oraz generowanie dużej ilości tłuszczu, który osadza się nie tylko na samej płycie kuchennej, ale także na piekarniku, blacie, garnkach czy ścianach, a także zwiększone prawdopodobieństwo poparzenia lub podpalenia leżącej w bliskiej odległości ścierki. Stąd w trakcie pandemii zwolennicy gotowania na gazie chętnie zamieniali tradycyjne rozwiązania na nowoczesne płyty w technologii gaz-pod-szkłem. Ceramiczne płyty bez wystających rusztów są proste w utrzymaniu czystości, a dodatkowo płyta gazowa zużywa do 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchenka gazowa. Z powodu tych korzyści – w połączeniu z cenami gazu, które – w przeciwieństwie do prądu – nie są obarczone dużymi podwyżkami sprawiły, że sprzedaż płyt gazowych bez płomieni nawet podczas panującej pandemii gwałtownie wzrosła.

 

Solgaz sp. z o.o. – polska firma z branży AGD założona w 2002 roku. Solgaz tworzy ceramiczne płyty gazowe oparte na opatentowanej przez nich technologii typu gaz-pod-szkłem (tzw. „bezpłomieniowe płyty gazowe”). W ofercie Solgaz dostępne są również płyty indukcyjne, piekarniki i okapy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *