W tym roku nie dostaniemy katalogu IKEA do domu

Pierwszy raz  IKEA zdecydowała się na niedostarczanie katalogów drukowanych do polskich domów. Są one dystrybuowane w pierwszej kolejności do klubowiczów IKEA Family. Jednocześnie katalog w wersji cyfrowej jest dostępny poprzez stronę internetową sieci.

Obecnie szwedzki gigant meblowy testuje różne rozwiązania w zakresie dystrybucji katalogu IKEA 2020 do klientów na poszczególnych rynkach na świecie. W Polsce szwedzka firma w tym roku zdecydowała się na nie dostarczanie katalogów bezpośrednio do domów klientów. Dotychczas był on rozsyłany do wszystkich mieszkających w określonej odległości od sklepów IKEA.

Katalog drukowany dostępny tylko na zamówienie

W tym roku nowy katalog w wersji papierowej jest dostępny jedynie na zamówienie. Co więcej, sieć zdecydowała się na dystrybucję katalogu drukowanego w pierwszej kolejności do uczestników programu lojalnościowego IKEA Family. Katalog klubowicze mogą bezpłatnie zamówić oraz odebrać w wybranych sklepach sieci lub salonikach Kolporter.

Jednocześnie, w formie cyfrowej katalog jest ogólnodostępny poprzez stronę internetową sieci. Co więcej, po okresie dystrybucji do klubowiczów IKEA Family, katalogi drukowane będą udostępniane w sklepach dla wszystkich klientów.

W imię dbałości o środowisko

Ograniczenie dystrybucji drukowanego katalogu do domów klientów jest elementem strategii zrównoważonego rozwoju firmy oraz dbałości o środowisko. W tym roku również nakład drukowanych katalogów został zmniejszony względem poprzednich lat o ponad połowę. W tym roku zostało wydrukowanych blisko 2 mln sztuk, gdy w latach wcześniejszych było to około 5 mln egzemplarzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *