Wegańska czekolada z crowdfundingu

kostka-czekolady

Ten post dostępny jest także w języku: English

Las Vegan’s, spółka należąca do Manufaktury Czekolady Chocolate Story, która zajmuje się produkcją ekologicznej wegańskiej czekolady, przeprowadziła z sukcesem kampanię w ramach crowdfundingu. Firmie udało się zebrać niemal milion złotych.

24 listopada marka Las Vegan’s wystartowała z kampanią crowdfundingową na portalu Crowdway. Potencjalni inwestorzy mogli nabyć akcje spółki i stać się jej udziałowcami (proporcjonalnie do liczy zakupionych akcji). Minimalna wartość inwestycji wynosiła 99 zł. 

Pięć dni przed planowanym końcem akcji, spółka osiągnęła swój cel, pozyskując blisko milion złotych na rozwój marki z wegańską czekoladą bio&eco. W spółkę zainwestowało finalnie 390 inwestorów. Po trzech latach będzie możliwe wyjście z inwestycji poprzez odsprzedaż akcji Manufakturze Czekolady Chocolate Story, po cenie uwzględniającej zwrot z inwestycji na poziomie 8% rocznie. Zebrane środki umożliwią przede wszystkim zakup maszyn pakujących (520 tys. zł) oraz działania promocyjno-marketingowe (320 tys. zł). 

Czekolady Las Vegan’s trafią na rynek w III kw. 2021

O potencjale projektu może świadczyć fakt, że jeszcze podczas trwania kampanii, spółka otrzymała propozycję współpracy od sieci handlowych, z którymi wcześniej nie współpracowała oraz od wiodącej sieci kawiarni opartych na kawie rzemieślniczej. Oznacza to, że sprzedaż produktów Las Vegan’s będzie odbywać się również przez niezależne kanały. Pierwotne założenie było takie, że dystrybucja będzie miała miejsce wyłącznie przez sieć sprzedaży spółki-matki czyli Manufaktury Czekolady. 

Słodycze będą wprowadzane na rynek w kilku etapach. Te, które nie wymagają pakowania maszynowego pojawią się w sprzedaży już w trzecim kwartale roku 2021. 

Las Vegan’s SA to nowy projekt Manufaktury Czekolady Chocolate Story, pioniera w zakresie produkcji czekolady bean to bar w Polsce. Firma powstała w 2009 roku i od tego czasu dynamicznie się rozwija, poszerzając portfolio marek własnych oraz grono kontrahentów polskich i zagranicznych. Fabryka firmy mieści się w podwarszawskich Łomiankach, natomiast lokale własne ma w Warszawie i Łodzi.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.