Wildberries już w Polsce

Ten post dostępny jest także w języku: English

Rosyjski detalista, Wildberries, otworzył w Polsce sklep internetowy oraz pierwszy punkt odbioru w Warszawie. Co więcej, spółka planuje otworzyć blisko 100 takich punktów w Polsce.

Wildberries, rosyjski sklep internetowy, z początkiem stycznia uruchomił sprzedaż internetową w Polsce. Klienci mogą zamówić produkty poprzez stronę internetową poprzez bezpłatną dostawę kurierską, jak i w punktach odbioru zamówień wyposażonych w przymierzalnie. Obecnie pierwszy taki punkt znajduje się w Warszawie. Jednak spółka planuje otworzyć blisko 100 punktów odbioru zamówień Wildberries w kraju.

Na stronie e-sklepu dostępnych jest ponad 14,8 tys. marek odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej, obuwia, akcesoriów, zabawek. Co więcej, firma planuje sukcesywnie rozszerzać ten asortyment.

Spółka jest obecna w Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Armenii i Kirgistanie. Jednak jak informują władze spółki, firma planuje wejście na rynek Unii Europejskiej. Po Polsce detalista myśli o wejściu na rynek słowacki.

Polska atrakcyjnym rynkiem dla zagranicznych firm

Zagraniczne firmy wciąż chętnie otwierają się na Polskę. W drugiej połowie września swój sklep internetowy otworzył niemiecki wiodący gracz w segmencie perfum – Flaconi.

Co więcej, w samym sektorze odzieży i obuwia tylko w drugiej połowie roku swoje debiuty w Polsce miały m.in.: Monki, Weekday, BrooQ, Sloggi, Columbia, czy Hermes. Z końcem listopada miał miejsce debiut kolejnej marki właściciela sieci H&M, który otworzył pierwszy sklep młodzieżowej marki Weekday w Polsce.  Jest to kolejna marka z Grupy H&M, która zadebiutowała w tym roku w kraju. Swój debiut miała również marka Monki, której pierwszy sklep został otwarty w sierpniu. Oba sklepy zostały otwarte w Krakowie.

Również z końcem listopada swój pierwszy sklep w Polsce otworzyła luksusowa marka z obuwiem i akcesoriami – Hermes. Sklep pojawił się w handlowej części w Hotelu Raffles Europejski.  Z kolei w październiku pierwszy salon otworzyła sieć specjalizującego się w streetwearowym asortymencie –  BRooQ. Właścicielem marki BRooQ jest Marketing Investment Group – właściciel sieci sklepów Sizeer, 50style i Symbiosis.

Co więcej, w 2020 roku należy się spodziewać kolejnych debiutów na polskim rynku. Przykładem jest Primark, który planuje otwarcie pierwszego sklepu w Polsce wiosną tego roku. Według doniesień prasowych Irlandzki detalista pierwszy sklep otworzy w Warszawie, w Galerii Młociny.

O autorze

Karolina Szałas

Retail Market Analyst

Analityk z ponad trzyletnim doświadczeniem w analizie rynku handlu detalicznego. Obszary specjalizacji: rynek odzieży i obuwia, rynek artykułów kosmetycznych oraz handel internetowy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *