Właściciel H&M wprowadza do Polski nową markę

W lecie tego roku zostanie otwarty sklep marki Monki, bo o niej mowa. Pierwszy salon marki zostanie otwarty w Krakowie, w centrum handlowym Bonarka. Właścicielem marki jest koncern H & M Hennes & Mauritz, który w swoim portfolio posiada również jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce – H&M.

Właściciel jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce, H & M Hennes & Mauritz wprowadza nową markę odzieżową do kraju. Pierwszy salon szwedzkiej marki odzieżowej Monki zostanie otwarty w Krakowie, w centrum handlowym Bonarka. Jak zapowiada centrum na swojej stronie internetowej, salon o powierzchni 400 m2  zostanie otwarty w lecie tego roku. Jednak jak dotąd dokładna data nie została podana.

Marka Monki powstała w 2006 r. w Szwecji jako samodzielna marka należąca do grupy H & M Hennes & Mauritz. Obecnie marka dostępna jest w 127 sklepach typu concept store na 17 rynkach.

Oprócz Polski w 2019 roku detalista planuje również wprowadzenie marki do Islandii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich otwierając pierwsze sklepy stacjonarne. Jak również do Norwegi – poprzez uruchomienie sklepu internetowego.

Działalność firmy w Polsce

Szwedzki koncern H&M jest jedną z największych firm odzieżowych na świecie. W Polsce H&M działa od 2003 r. Przychody netto ze sprzedaży H&M w Polsce wzrosły o 20%, do 2,2 mld zł w roku finansowym 2017/2018. Detalista otworzył 11 nowych sklepów w Polsce w tymże roku finansowym, zaś dwie lokalizacje zostały zamknięte.

Co więcej, koncern posiada w kraju także sklepy marek COS i &Other stories. Jednak porównując sprzedaż poszczególnych marek, H&M odnotowuje najwyższe wyniki wśród marek odzieżowych na polskim rynku.

Liderzy rynku odzieżowego w Polsce

Liderem rynku odzieżowego w Polsce od kilku lat niezmiennie jest polski koncern LPP. Co więcej, z roku na rok detalista umacnia swoją pozycję lidera. Na dwóch kolejnych pozycjach plasują się niezmiennie H&M oraz Inditex. Pierwszy koncern posiada największe obroty per marka na polskim rynku odzieżowym. Niemniej jednak LPP wyprzedza zdecydowanie konkurentów, notując sprzedaż wyższą od łącznych obrotów rywali.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.