Właściciel H&M wprowadza do Polski nową markę

H&M store

W lecie tego roku zostanie otwarty sklep marki Monki, bo o niej mowa. Pierwszy salon marki zostanie otwarty w Krakowie, w centrum handlowym Bonarka. Właścicielem marki jest koncern H & M Hennes & Mauritz, który w swoim portfolio posiada również jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce – H&M.

Właściciel jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce, H & M Hennes & Mauritz wprowadza nową markę odzieżową do kraju. Pierwszy salon szwedzkiej marki odzieżowej Monki zostanie otwarty w Krakowie, w centrum handlowym Bonarka. Jak zapowiada centrum na swojej stronie internetowej, salon o powierzchni 400 m2  zostanie otwarty w lecie tego roku. Jednak jak dotąd dokładna data nie została podana.

Marka Monki powstała w 2006 r. w Szwecji jako samodzielna marka należąca do grupy H & M Hennes & Mauritz. Obecnie marka dostępna jest w 127 sklepach typu concept store na 17 rynkach.

Oprócz Polski w 2019 roku detalista planuje również wprowadzenie marki do Islandii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich otwierając pierwsze sklepy stacjonarne. Jak również do Norwegi – poprzez uruchomienie sklepu internetowego.

Działalność firmy w Polsce

Szwedzki koncern H&M jest jedną z największych firm odzieżowych na świecie. W Polsce H&M działa od 2003 r. Przychody netto ze sprzedaży H&M w Polsce wzrosły o 20%, do 2,2 mld zł w roku finansowym 2017/2018. Detalista otworzył 11 nowych sklepów w Polsce w tymże roku finansowym, zaś dwie lokalizacje zostały zamknięte.

Co więcej, koncern posiada w kraju także sklepy marek COS i &Other stories. Jednak porównując sprzedaż poszczególnych marek, H&M odnotowuje najwyższe wyniki wśród marek odzieżowych na polskim rynku.

Liderzy rynku odzieżowego w Polsce

Liderem rynku odzieżowego w Polsce od kilku lat niezmiennie jest polski koncern LPP. Co więcej, z roku na rok detalista umacnia swoją pozycję lidera. Na dwóch kolejnych pozycjach plasują się niezmiennie H&M oraz Inditex. Pierwszy koncern posiada największe obroty per marka na polskim rynku odzieżowym. Niemniej jednak LPP wyprzedza zdecydowanie konkurentów, notując sprzedaż wyższą od łącznych obrotów rywali.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *