Właściciel Stokrotki uruchamia nowy spożywczy e-sklep

barbora

Ten post dostępny jest także w języku: English

Barbora, największy internetowy sklep spożywczy w krajach bałtyckich, już wkrótce rozpocznie działalność w Polsce. Spółka należy do Grupy Maxima, która zrzesza sieci handlowe na Litwie, Łotwie, Estonii oraz w Bułgarii, a w Polsce jest właścicielem sieci Stokrotka.

Barbora jest obecnie największym operatorem e-handlu żywnością oraz artykułami codziennego użytku w krajach bałtyckich. Swoją działalność rozpoczęła na Litwie w 2014 roku. W efekcie dynamicznego rozwoju spółka uruchomiła ekspansję na kolejne rynki. W 2018 roku weszła do Łotwy i Estonii. Jej obroty, które w 2019 r. wyniosły 50 mln euro, w pierwszej połowie 2020 roku zanotowały ponad dwukrotny wzrost r/r.

W 2020 r. spółka skupiła się na intensywnym rozwoju na lokalnym rynku. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na szybkie dostawy artykułów spożywczych spowodowanym pandemią, otworzyła nowe centra dystrybucyjne na Litwie, Łotwie i w Estonii, a także znacząco zwiększyła swój zespół. Sprawdzony model biznesowy, który wpłynął na sukces firmy w krajach bałtyckich, zostanie zaimplementowany również na polskim rynku.

Barbora początkowo w Warszawie

Nowy sklep online Barbora.pl zaoferuje polskim klientom szeroki asortyment produktów spożywczych oraz artykułów codziennego użytku. Jako pierwsi z zakupów online i szybkiej dostawy będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy.

Strategicznym partnerem Barbory i głównym dostawcą towarów w Polsce będzie sieć Stokrotka, zarządzana przez Grupę Maxima. Spółka będzie również poszukiwać lokalnych dostawców, którzy mogą zaoferować klientom ciekawe produkty regionalne w różnych kategoriach.

Otwarcie sklepu Barbora w Polsce wiąże się także z powstaniem nowych miejsc pracy. Planowane jest zatrudnienie blisko 500 osób – począwszy od pracowników administracyjnych i obsługi, po kurierów oraz dostawców. Prezesem nowo utworzonej spółki Barbora.pl zostanie Andrius Jurgelevicius, który jest związany z firmą od początku jej działalności i obecnie pełni w niej funkcję dyrektora handlowego.

Więcej o polskim rynku e-spożywczym pisaliśmy w podsumowaniu tutaj.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *