Czy YouTube zostanie sklepem online?

youtube iphone

Ten post dostępny jest także w języku: English

Czy YouTube będzie konkurencją dla Amazon? Jak donosi Bloomberg, Google testuje właśnie możliwość wprowadzenia zakupów online w ramach najpopularniejszego serwisu wideo na świecie.

Według agencji Bloomberg, programiści YouTube pracują nad wprowadzeniem funkcjonalności oznaczania i śledzenia produktów, które pojawiają się w klipach wideo publikowanych w serwisie. Dane te mają być następnie połączone z analitycznymi i zakupowymi narzędziami Google, właściciela YouTube. Celem jest przekształcenie nagrań wideo z YouTube w katalog przedmiotów, które widzowie mogą przeglądać i – co najważniejsze – bezpośrednio kupować.

YouTube potwierdził, że prowadzi obecnie testy na małej liczbie klipów. Spółka określiła je jednak jako eksperyment i odmówiła podania dalszych szczegółów. Według analityków, sklep online YouTube może sprawdzić się na przykład przy wideo z „unboxingami” (rozpakowywaniem przesyłek z produktami od firm), tutorialach z makijażu czy gotowania. W przypadku takich treści, połączenie wideo ze sprzedażą produktów będzie stosunkowo proste.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.