Żabka Jush rozwija się poza Warszawę

Żabka Jush rozwija się poza Warszawę

Ten post dostępny jest także w języku: English

Żabka Jush, nowa aplikacja i usługa 15-minutowej, ekspresowej dostawy zakupów do domu lub biura, rozszerzyła swoją działalność poza stolicę. Teraz jest dostępna także dla mieszkańców Gdańska – drugiej lokalizacji, po Warszawie, gdzie sieć uruchomiła nowy projekt na początku listopada 2021 roku. 

Warszawiacy mogą już z niej skorzystać, bo usługa dociera do ponad 1,2 mln mieszkańców w kilku dzielnicach. Podobnie jak w przypadku Warszawy, usługa nie obejmuje całego Gdańska, ale wybrane dzielnice – na razie Orunię i Chełm, natomiast wkrótce planowana jest ekspansja w kolejnych częściach Trójmiasta. Analizowana jest również możliwość uruchomienia usługi w innych miejscowościach. Aplikację można pobrać zarówno z App Store, jak i sklepu Google Play.

Dzięki współpracy z Grupą Żabka klienci mogą kupować produkty sieci, takie jak przekąski Foodini czy dania gotowe Maczfit, soki i lemoniady Wycisk, gotowe kanapki Tomcio Paluch czy cenione dania Dobra Karma. Wysyłka wynosi tylko 3,99 zł, ale jest darmowa, jeśli wartość koszyka osiągnie 35 zł.

Zdaniem Tomasza Suchaskiego, prezesa zarządu i dyrektora generalnego Grupy Żabka, rynek e-commerce będzie rósł dwucyfrowo w ciągu najbliższych kilku lat, co wymusza rozwój szybkich, nowoczesnych i prostych rozwiązań online. Dlatego Grupa Żabka poszerza swoje portfolio o nowe, innowacyjne biznesy, takie jak Maczfit, Dietly.pl, a teraz także start-up Lite e-Commerce.

Wartość rynku internetowej sprzedaży detalicznej w 2020 r., według szacunków PMR, wyniosła 88,7 mld zł. Prognozy PMR pokazują, że w scenariuszu bazowym rynek ten będzie wciąż rósł w tempie dwucyfrowym przez najbliższe dwa lata i o 7-9% przez trzy kolejne, a w sumie do 2026 roku zwiększy się o 89%.

Rynek q-commerce nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach rozwija się dzięki wzrostowi zapotrzebowania na szybkie dostawy w czasie pandemii Covid-19. Na polskim rynku działa startup z branży dostaw błyskawicznych, firma Lisek, która oferuje swoje usługi w Warszawie i Krakowie. Konkurencją są także inne firmy zajmujące się dostawami, taki jak Uber Eats, Everli, Wolt, Bolt czy Jokr, a także sieć Glovo, która nie tylko weszła na rynek q-commerce, ale również planuje umożliwić klientom realizację zamówień produktów alkoholowych.

Podobne wpisy