Pierwsza Żabka Nano otwarta w Decathlonie

Zabka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Klienci będą mogli zrobić szybkie zakupy bez kolejek w sklepie Decathlon w Piasecznie, w którym powstała pierwsza samoobsługowa Nano Żabka. Testowany koncept różni się od dotychczas otwieranych autonomicznych sklepów Żabka – teraz zastosowano w nim nowatorską formę autoryzacji i płatności za zakupy, która realizowana jest za pomocą karty płatniczej.

Od czerwca 2021 roku firma uruchomiła już kilkanaście samoobsługowych punktów Żabka Nano w różnych miejscach, m.in. na dworcach, w metrze, w centrach miast czy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Teraz firma wprowadza na rynek nową wersję Żabki Nano w modelu store-in-store. Takie urządzenie można otworzyć w bardzo szybkim czasie dzięki nietypowej modułowej budowie – w Piasecznie złożenie jednego zajęło około 24 godzin.

Żabka Nano posiada innowacyjny system autoryzacji i płatności za zakupy, który został opracowany we współpracy z firmą Adyen. Klient wchodzi do sklepu z kartą płatniczą i wkłada ją do automatu przed wejściem do Żabki Nano. Przy pierwszej wizycie klient podaje numer telefonu, na który otrzyma SMS-a potwierdzającego zakup. Po zakończeniu tej czynności drzwi otwierają się automatycznie. Po wejściu do środka zakupy zajmą tylko kilka chwil, konsument musi jedynie zdjąć z półki pożądany towar i wyjść. System kamer w Żabka Nano rozpoznaje produkty wzięte z półek, pobiera odpowiednią kwotę, a następnie finalizuje zakup za pomocą karty kredytowej użytej przy wejściu do Żabka Nano, wykorzystując techniki takie jak uczenie maszynowe. Klienci nie są identyfikowani, a zdjęcia nie są przechowywane, co zapewnia całkowitą prywatność i bezpieczeństwo.

Portfolio produktów w Żabce Nano w Decathlon jest dostosowane do unikalnej charakterystyki lokalizacji i profilu konsumenta. Znajdzie się w nim 450 produktów, które zaspokoją potrzeby osób chcących prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. Pożywne i zdrowe przekąski, soki i smoothies, gotowe posiłki oraz świeżo mielona kawa z ekspresu to tylko kilka przykładów. Żabka Nano wpuści do środka tylko jedną osobę w czasie obowiązywania ograniczeń pandemicznych.

Więcej informacji na temat wartości rynku spożywczego w Polsce, głównych kanałów dystrybucji, udziałów rynkowych głównych graczy, analizy trendów czy prognoz można znaleźć w raporcie PMR Handel detaliczny artykułami spożywczymi w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026.

Podobne wpisy