Żabka otwiera pierwszy autonomiczny sklep

kawa i donut

Ten post dostępny jest także w języku: English

Żabka, największa sieć sklepów typu convenience w Polsce, 15 czerwca ogłosiła otwarcie swojego pierwszego autonomicznego sklepu bez kas, nazwanego „Żappka Store”. Znajduje się on w Poznaniu. Drugi tego typu sklep pojawi się w Warszawie.

-Łącząc świat offline i online, Żappka Store oferuje zupełnie nowe doświadczenie zakupowe. Możesz dokonać zakupu w kilka sekund, bez konieczności stania w kolejce i bez martwienia się o płatność gotówką czy kartą. Płacisz przez  aplikację Żappka – powiedział Tomasz Blicharski, dyrektor zarządzający Żabka Future, innowacyjnego ramienia sieci.

Sklep Żappka jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Asortyment obejmuje obecnie ponad 300 SKU, w tym m.in. dania gotowe, słodkie i wytrawne przekąski, napoje bezalkoholowe czy gorącą, świeżo mieloną kawę z ekspresu. Jest to tak zwany nanosklep, pozbawiony zarówno personelu, jak i kas. Żabka twierdzi, że format ten jest przeznaczony dla lokalizacji, w których otwarcie normalnego sklepu nie jest możliwe. Sieć planuje otwierać kolejne sklepy w największych miastach Polski.

Sklep opracowany został we współpracy z AiFI, amerykańską firmą technologiczną specjalizującą się w rozwiązaniach opartych na sztucznej inteligencji dla sprzedawców detalicznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *