Żabka przejmuje platformę Dietly.pl

dwie butelki trzymane w rękach

Ten post dostępny jest także w języku: English

28 maja Żabka podpisała umowę z właścicielem marki Dietly.pl. Dzięki temu sieć sklepów convenience stała się większościowym udziałowcem platformy cateringowej, a MasterLifeSolution – członkiem Grupy Żabka.

Platforma e-commerce Dietly.pl powstała w 2019 roku i obejmuje ponad 400 dostawców cateringu dietetycznego w Polsce. Dostawcy w ramach tej platformy posługują się systemem CMR, który umożliwia monitorowanie sprzedaży, tworzenie jadłospisów, a także kontrolowanie całym procesem produkcji. Z Dietly.pl korzysta 330 tysięcy użytkowników miesięcznie. Współpraca z Żabką umożliwia dalszą ekspansję i zwiększanie skali działania na rynku cateringowym w Polsce. Na stanowiskach zarządczych dalej zasiadać będą twórcy platformy – Przemysław Skokowski i Waldemar Pieniak.

-Żabka już od kilku lat rozwija cyfrowe narzędzia ułatwiające życie konsumentom. Innowacyjność i unikalność platformy Dietly uzupełniają nasze portfolio rozwiązań w tym obszarze. Codziennie docieramy różnymi kanałami do kilku milionów klientów. Chcemy, aby marki wchodzące w skład Grupy Żabka były liderami convenience, dzięki jakości i dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dla klientów – powiedział wiceprezes Żabka Future Tomasz Blicharski.

Kolejna marka dołącza do Grupy Żabka

Przejęcie platformy Dietly.pl stanowi następny krok w strategii Grupy Żabka, która ma na celu zbudowanie pozycji rynkowej w segmencie modern convenience. W ramach tej strategii, wprowadzane są działania, mające ułatwić życie konsumentom. Platforma Dietly.pl jest jednym z innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają klientom korzystanie z oferty cateringu dietetycznego. Pierwszym tego typu rozwiązaniem było włączenie do Grupy Żabka marki Maczfit, która również funkcjonuje na rynku oferującym diety pudełkowe. Do zawarcia umowy doszło w marcu tego roku.

Catering dietetyczny to jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku detalicznego w Polsce. Dzięki partnerstwu z Dietly.pl zyskujemy kolejny ważny element w ofercie wygodnych rozwiązań dla klientów w obszarze e-commerce. Struktura grupy gwarantuje niezależny rozwój podmiotów w naszym portfolio. Dzięki temu, działając w podobnym segmencie, stają się wobec siebie komplementarne, jednocześnie zyskując potencjał Żabki jako wsparcie ich rozwoju – powiedział prezes Grupy Żabka Tomasz Suchański.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *