Żabka z nowym formatem sklepu

Żabka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Żabka zdecydowała się na wprowadzenie kolejnego nowego formatu sklepu. Tym razem operator największej sieci convenience w Polsce uruchomił sklep na samoobsługowej stacji paliw Rakieta. Oferta nowej Żabki została poszerzona o artykuły motoryzacyjne oraz dodatkowe produkty gastronomiczne.

Pilotażowy sklep Żabka znajduje się w miejscowości Krosno k. Mosiny, w województwie wielkopolskim, a jego oferta dostosowana jest do potrzeb klientów samoobsługowej stacji paliw. Dzięki dostępnym artykułom motoryzacyjnym oraz zwiększonemu wyborowi produktów gastronomicznych nowy punkt ma spełnić oczekiwania podróżujących klientów. Jak dodaje Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka, kolejny format sklepu nie tylko umożliwi zapewnienie klientom najwyższego komfortu zakupów, ale także pozwoli franczyzobiorcom na otwarcie placówek w unikalnych lokalizacjach.

Stacje Rakieta, na których będą pojawiać się nowe sklepy Żabka to kameralne stacje paliw, które oferują swoim klientom zarówno tankowanie tradycyjne, jak i bezobsługowe. Placówki należące do Automotive Fuels Services Sp. z o.o. zlokalizowane są na zagospodarowanych terenach. Zdaniem Waldemara Lisiewicza, dyrektora ekspansji Żabka Polska, to właśnie bezobsługowy i lokalny charakter stacji sprawia, że mogą być one uzupełniane przez sklepy Żabka.

Oferta sieci Żabka

Sieć Żabka liczy ponad 7600 sklepów stacjonarnych w Polsce, które są prowadzone przez ponad 6200 franczyzobiorców. Dodatkowo sieć oferuje swoim klientom różne formaty, które dostosowane są do czasowego zwiększonego zapotrzebowania lub specyfiki lokalizacji. Jak podkreśla Tomasz Suchański, od kilku lat sezonowe sklepy Żabka pojawiają się nad Bałtykiem, a w 2021 r. firma testowała mobilną Żabkę, która pojawiła się na koncertach i targach. Mobilny sklep pojawił się po raz pierwszy w strefie gastronomicznej Wrocław Tattoo Konwent na przełomie lipca i sierpnia, a nowością była również szeroka oferta gastronomiczna, w której znalazły się dania gotowe, przekąski i napoje serwowane na ciepło. Ponadto od 2021 r. w Poznaniu, Warszawie i Krakowie funkcjonują już bezobsługowe punkty Żappka Store, dzięki którym klienci mogą szybko zakupić potrzebne produkty, korzystając z aplikacji.

Podobne wpisy