Zakupy materiałów do budowy i remontu – najnowsze dane i prognozy

Prelegenci II Forum Markety Remontowo-Budowlane 2021

 

Markety budowlane oraz sklepy sieciowe są największym kanałem rynku handlu detalicznego artykułami DIY w Polsce, z udziałem przekraczającym 40% w 2018 r. Prognozy dla tego kanału są pozytywne i wskazują na dalszy wzrost udziałów w perspektywie do 2024 r.

Biorąc pod uwagę popularność marketów budowlanych nie zaskakuje, że wielkopowierzchniowe sklepy z artykułami DIY okupują trzy pierwsze miejsca na liście największych graczy na polskim rynku: to kolejno Castorama, Leroy Merlin i OBI. Ta pierwsza sieć w 2018 r. odnotowała przychody na poziomie 6,9 mld zł i umocniła się na pozycji lidera rynku, którą zajmuje już od kilkunastu lat.

Więcej informacji o tym i powiązanych zagadnieniach można znaleźć w raporcie PMR Handel detaliczny artykułami DIY w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024 oraz wysłuchać podczas II Forum Markety Remontowo-Budowlane 2021, 16 maja w Warszawie w Hotelu Renaissance Airport.

To doroczne spotkanie sektora home & garden organizowane przez PMR.

Celem wspólnego zgromadzenia dystrybutorów i producentów materiałów budowlanych oraz remontowych, jest omówienie kierunków rozwoju sektora handlu detalicznego i współpracy na najbliższe lata. W oparciu o twarde dane i najnowsze analizy PMR oraz opinie Praktyków, omówione zostaną wiodące trendy i prognozy dla sektora oraz ich konsekwencje dla graczy, m.in.:

  • prognozowane zmiany i przyszłe formaty handlu home & garden w Polsce,
  • oczekiwania oraz decyzje zakupowe klientów B2B i B2C – w tym wpływ na strategie sprzedaży,
  • zmiany procesów rzutujące na współpracę producentów i detalistów,
  • rozwój kanału e-commerce w sektorze materiałów budowlano-remontowych,
  • plany i główne wyzwania sieci handlowych pod kątem sprzedaży i współpracy.

Formuła spotkania oparta jest o prezentację najważniejszych sektorowych danych i prognoz PMR, opinie wiodących sieci, a także case study, m.in.: OBI, Bricomarche, Atlas, Geberit czy Allegro. To  sposób na zebranie najważniejszych informacji krótko i bezpośrednio u źródła.

Pod lupą znajdą się również dane makroekonomiczne, sytuacja na rynku mieszkaniowym po ‘boomie’ oraz wyniki najnowszych badań dotyczących oczekiwań klientów (zarówno B2C oraz fachowców) czy nowych formatów handlowych.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.markety-budowlane.pl

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.