Zalando rusza w Polsce z Connected Retail

connected retail zalando

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zalando, największy gracz w segmencie sprzedaży internetowej odzieży i obuwia w Polsce, od 1 lipca uruchomi w naszym kraju program Connected Retail. To program wsparcia dla sklepów stacjonarnych.

Rekordzista z ponad 6 tys. zamówień – jednego dnia

Program Connected Retail oferuje sklepom stacjonarnym możliwość sprzedaży swoich produktów poprzez platformę Zalando. Mają one dowolność w ustalaniu produktów, które chcą sprzedawać oraz ich cen. Warunkiem jest jedynie, by była to marka, która jest już dostępna na Zaladno. Sklepy mogą również ustalić maksymalną liczbę zamówień dziennie i minimalne stany magazynowe. W związku z pandemią COVID-19, Zalando na najbliższe dwa miesiące rezygnuje z prowizji od członków programu. Do końca roku będzie się również z nimi rozliczał w cyklach tygodniowych.

Co istotne, zamówienia nie zawsze trafi do sklepu stacjonarnego. Będzie on miał możliwość dostarczenia produktu w dwóch sytuacjach. Pierwszą opcją jest brak dostępności danego produktu w magazynie Zalando lub uczestnika jego programu partnerskiego. Drugą możliwością jest szybsza dostawa ze sklepu niż bezpośrednio z Zalando.

Zalando liderem polskiego rynku e-commerce?

Program Connected Retail został uruchomiony w 2016 r. Obecnie, podłączonych jest do niego około 1,8 tys. sklepów Niemczech i Holandii. Łącznie realizują one około 41 tys. zamówień dziennie. Rekordzista zrealizował ich 6,4 tys. jednego dnia (było to w maju 2020 r.). Zalando dostarcza treści online, usługi płatnicze, obsługę klienta i dedykowane wsparcie poprzez osobistego menedżera kont i własne oprogramowanie do zarządzania zamówieniami. Razem z Polską, od lipca program będzie też uruchomiony w Hiszpanii i Szwecji.

Zalando jest międzynarodową firmą specjalizującą się w handlu odzieżą i obuwiem w internecie. Firma została stworzona w 2008 roku w Niemczech i od razu rozpoczęła ekspansję na inne rynki europejskie – obecnie funkcjonuje w kilkunastu państwach. Początkowo sklep skupiał się głównie na obuwiu, jednak z biegiem czasu rozszerzył swoją ofertę o odzież i akcesoria, a od 2018 r. także o kosmetyki. Zalando to nie tylko największy gracz w segmencie odzieży i obuwia, ale jeden z największych sklepów internetowych w Polsce ogółem. Według szacunków PMR, gracz ten ma potencjał by w perspektywie dwóch-trzech lat stać się liderem rynku.

Więcej na temat internetowej sprzedaży odzieży i obuwia w Polsce w najnowszym raporcie PMR: Handel internetowy w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025.

Zdjęcie: Zalando.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *