Zamówienia z azeta.pl z dostawą tego samego dnia

Kosmetyki

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wraz z rozwojem rynku e-commerce w Polsce zmieniają się także wymagania konsumentów, którzy dużą wagę przywiązują do szybkości dostawy zamówień. E-sklep azeta.pl chce spełnić oczekiwania klientów i wprowadza opcje dostawy zamówień tego samego dnia, aby stworzyć lepsze doświadczenie zakupowe klientów. Na razie taka usługa jest dostępna jedynie na terenie Warszawy, ale firma planuje rozszerzyć ją o kolejne miasta.

Pandemia Covid-19 sprawiła, że coraz więcej konsumentów na całym świecie zaczęło realizować swoje zakupy poprzez sklepy internetowe. Na rynku e-commerce pojawia się coraz więcej firm, które decydują się oferować swoim klientom nie tylko możliwość dokonania zakupów online, ale również otrzymania ich tego samego dnia. Poprawa szybkości dostaw ma wpłynąć na doświadczenie zakupowe klientów, którzy będą mogli korzystać z szerokiego asortymentu i dobrych cen sklepów internetowych, otrzymując zakupy w krótkim czasie po złożeniu zamówienia.

Według azeta.pl dostawa tego samego dnia często kojarzy się klientom z dostarczaniem zamówień do punktów odbioru, a nie do domu. Ponadto niewiele e-sklepów z kosmetykami w Polsce oferuje takie rozwiązania. Obecnie klienci e-sklepu azeta.pl w Warszawie mają możliwość skorzystania z dostawy tego samego dnia, jeśli ich zamówienia zostaną złożone do godziny 16.00. Dostawy realizowane są w godzinach od 18.00 do 20.00, a klienci mają możliwość śledzenia przesyłki kurierskiej w czasie rzeczywistym na mapie. Przez ostatni miesiąc z takiego rozwiązania skorzystało 7,5% klientów azeta.pl, a zainteresowanie usługą wciąż rośnie, dlatego firma planuje udostępnić opcję dostawy tego samego dnia w innych miastach w Polsce, m.in. w Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu, natomiast w innych lokalizacjach zamówienia będą dostarczane następnego dnia roboczego.

W Polsce ekspresowa dostawa była do tej pory ograniczona do sklepów spożywczych działających na rynku q-commerce, takich jak Lisek czy Glovo, a od niedawna także GetnowX. Jednak wraz ze wzrostem zainteresowania klientów opcją dostawy tego samego dnia, coraz więcej firm decyduje się na wprowadzanie takich rozwiązań. Jedną z nich jest grupa CCC, która we współpracy z Xpress Delivery wprowadziła usługę CCC Expres dostępną w 37 miastach w Polsce.

Podobne wpisy