Żappka Store, czyli nowy koncept Żabki

automat z żywnością

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jak podają Wiadomości Handlowe, Żabka szykuje się do otwarcia nowego, autonomicznego formatu sklepu convenience. Będą to tak zwane nanosklepy, pozbawione zarówno personelu, jak i kas. Zakupy w tym sklepie będą możliwe tylko i wyłącznie z użyciem aplikacji Żappka. Otwarcie pierwszych obiektów planowane jest na 2021 rok, początkowo tylko w dwóch miastach.

Żappka Store jest to model sklepu, który umożliwia dokonanie samodzielnego zakupu, za pomocą aplikacji Żappka. Aby wejść na obiekt, należy zeskanować przy drzwiach otrzymany kod QR. Następnie wszystkie wybrane produkty pojawią się w wirtualnym koszyku umieszczonym w aplikacji, a płatność pobrana zostanie przez Żappka Pay lub poprzez połączoną kartę płatniczą. W ofercie pojawią się głównie przekąski, artykuły pierwszej potrzeby oraz napoje, w tym kawa.

Ten format sklepu może być dostępny praktycznie w każdej lokalizacji, ze względu na jego powierzchnię, która będzie wahać się pomiędzy ok. 30 m² a 55 m², a także o każdej porze, ponieważ w planach jest funkcjonowanie obiektu w modelu 24-godzinnym. Promocje oferowane przez sieć na początku będą nieaktywne, tak samo jak program lojalnościowy, który polega na zbieraniu punktów, czyli tak zwanych żappsów.

Pierwszy nanosklep w Polsce został uruchomiony w Poznaniu w 2020 roku w formie testowej. Traktowany był jako laboratorium technologiczne, w którym odbywały się testy nowych, innowacyjnych rozwiązań. Punkt ten nie został udostępniony klientom, ze względu na pandemię. Pierwsze obiekty w 2021 roku mają pojawić się w Poznaniu i w Warszawie.

Zarządzanie nowym formatem

Żappka Store znajdować się będzie pod opieką podmiotu Żabka Future, zarządzanego przez Tomasza Blicharskiego. Żabka Future opiera swoją działalność na wyszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań dla sieci, które w pozytywny sposób mogą wpłynąć na dalsze losy firmy. Jak się okazuje, każdy nanosklep prowadzony będzie przez partnera, czyli franczyzobiorcę, nie przez centralę. Ponadto, model Żappka Store może zostać wykorzystany w przyszłości w innych formatach sklepów Żabka.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *