Zenoo wchodzi na polski rynek

Zenoo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zenoo, czyli litewski startup zajmujący się dietami dla psów, wchodzi na polski rynek produktów dla zwierząt. Firma działa w modelu D2C i oferuje dostawy bezpośrednio do klientów. Karma produkowana jest w Polsce i to właśnie tutaj Zenoo planuje stworzyć zespoły marketingu i obsługi klienta.

W ofercie Zenoo znajduje się surowa, liofilizowana karma dla psów, naturalne suplementy, a także kompleksowe diety dla psów, które dostarczane są w modelu D2C, czyli klienci otrzymują produkty bezpośrednio od producenta. Dzięki Zenoo klienci mogą stworzyć plan żywieniowy dostosowany do potrzeb psa lub zamówić pojedyncze opakowania karmy. Według założycieli i CEO firmy, którą jest Agota Jakutyte, właściciele psów są coraz bardziej świadomi jakości karmy dla zwierząt dostępnej w sklepach i szukają zdrowszych rozwiązań dla swoich pupili. Podkreśla również, że światowi giganci produkujący karmy nadmiernie ją przetwarzają i używają dodatków, które negatywnie wpływają na zdrowie psów, ponieważ kierując się chęcią cięcia kosztów produkcji, decydują się oni na obniżenie jakości karmy.

Firma Zenoo jest wspierana przez prywatnych inwestorów z Polski oraz kilku krajów europejskich. Dzięki pomocy aniołów biznesu spółka pozyskała 300 tys. euro w rundzie pre-seed, której przewodziła Toma Sabaliauskienė, CMO Nord Security. Z racji planowanej ekspansji na inne europejskie rynki, Zenoo będzie starać się o pozyskanie w regionie rundy seed.

Firma, ze względu na swoje zaplecze produkcyjne, jest obecna w Polsce od początku swojej działalności. Zenoo produkuje tu karmy oraz pozyskuje potrzebne składniki. Startup planuje kontynuować rozwój w Polsce, tworząc zespoły marketingu i obsługi klienta, a także wysyłać stąd zamówienia do klientów z całej Europy. Obecnie klienci Zenoo mogą otrzymać swoje zamówienia w krajach UE, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a w Polsce ma powstać lokalna wersja sklepu. Zdaniem CBDO i współzałożyciela Zenoo, Mindaugasa Krisciunasa, Polska należy do krajów z wysokim odsetkiem zwierząt przypadających na gospodarstwo domowe, a rosnąca świadomość właścicieli sprawia, że przykładają oni coraz większą wagę do zdrowego żywienia swoich pupili. Dlatego też firma chce rozwijać się na polskim rynku, aby w przyszłości móc dokonać dalszej ekspansji w Europie.

Zobacz również