Ziticity debiutuje w Polsce

Usługi e-commerce Auchan zawitają na Górnym Śląsku

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jak podają Wiadomości Handlowe na początku maja na polskim rynku pojawiła się litewska firma kurierska Ziticity. Na początek skupiła się na współpracy z warszawskimi restauracjami, natomiast w planach jest rozwinięcie działalności w całej Polsce.

Ziticity jest to firma, która powstawała w 2017 roku na Litwie i od tego czasu pojawiła się na rynkach w Estonii, na Łotwie i we Francji. Opiera swoją działalność na współpracy z restauracjami, sklepami spożywczymi, sklepami internetowymi, elektromarketami czy kwiaciarniami w obrębie danego miasta. Dostarcza produkty klientom tego samego dnia, a nawet w ciągu jednej godziny. W Warszawie zaczęła od partnerstwa między innymi z restauracjami North Fish. W planach na najbliższe miesiące jest rozszerzenie działalności o kolejne miasta, takie jak: Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk oraz Katowice. Polska stała się oczywistym kierunkiem podboju, ze względu na najszybciej rosnący rynek e-commerce w Europie.

Pierwszy hub w Polsce

W każdym mieście, w którym funkcjonujemy, budujemy tzw. hub miejski, czyli nasz magazyn, do którego zwozimy zamówienia internetowe z magazynów firm, które sprzedają te produkty. W tym hubie sortujemy produkty i wydajemy je kurierom, którzy następnie dostarczają zamówienia – mówi  Andrzej Bagiński, country launcher Ziticity w Polsce.

Będzie to pierwszy taki hub w Polsce, dostosowany do konkretnych potrzeb Ziticity. Oprócz hubów, sieć ma zamiar wprowadzić usługę Fulfillmentu, która polega na oddelegowaniu wszystkich zadań logistycznych, z którymi boryka się sklep internetowy do zewnętrznej firmy logistycznej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *