Zmiany dyrektorskie w sieciach spożywczych

sklep-produkty

Ten post dostępny jest także w języku: English

W grudniu 2020 r. doszło do zmian kadrowych w trzech sieciach spożywczych. Spar powołał nowego dyrektora, natomiast w Netto Polska oraz Herbapol Lublin zmiany objęły stanowiska dyrektorów marketingu.

Netto z ambitnymi planami na polskim rynku

Ostatnie czasy nie są łatwe dla sieci handlowych. To jednak nie zniechęca Netto do podejmowania odważnych decyzji. Na początku grudnia sieć postanowiła utworzyć nowe stanowisko Chief Marketing Officer, które objął Filip Fiedorow. Nowy dyrektor swoje doświadczenie zbierał podczas prowadzenia zespołów marketingowych największych polskich i europejskich marek. Od 2016 roku pracował w Ikea Polska, gdzie zajmował stanowisko m.in. CMO. Wcześniej przez 3 lata był odpowiedzialny za dział marketingu sieci Lidl Polska w której realizował kampanie z udziałem takich gwiazd jak Pascala Brodnickiego, Karola Okrasy czy Doroty Wellman. Przez 7 lat był również związany z Kompanią Piwowarską, gdzie obejmował stanowisko Senior Strategy & Planning Manager marki Tyskie.

Powstanie stanowiska mocno wiąże się z rozwojem sieci na polskim rynku. Jednym z pierwszych etapów nowej strategii było zawarcie w czerwcu 2020 r. umowy z siecią handlową Tesco, na mocy której Netto przejmie wszystkie jej obiekty w Polsce. Transakcja objęła ponad 300 sklepów, dwa centra dystrybucji oraz główną siedzibę Tesco.

Sieć Spar z nowym project director

Piotr Ginter został mianowany na stanowisko project director w Spar Polska. Przed objęciem stanowiska dyrektorskiego pracował na stanowisku dyrektora operacyjnego w NOMI S.A., gdzie m.in. był odpowiedzialny za realizację planów sprzedażowych, zarządzanie: kosztami i asortymentem oraz za merchandising. W latach 2009-2013 był również dyrektorem operacyjnym w sieci sklepów Stokrotka w której nadzorował ponad 200 sklepów. Przez ostatnie 5 lat pracował w spółce Ruch gdzie odpowiadał za dział sprzedaży detalicznej. Był również jej członkiem zarządu.

Herbapol Lublin przygotowuję długookresową strategię marketingową

Z kolei w Herbapol Lublin nową dyrektor marketingu została Anna Sambor, która ostatnio pełniła funkcje dyrektora zarządzającego w 38 Content Communication. W swoim życiorysie ma również pracę dla największych międzynarodowych koncernów FMCG takich jak Unilever Polska czy Pepsico, oraz polskich firm Bakoma czy Grupa Bakalland.

W sieci Herbapol, Anna Sambor będzie odpowiedzialna za przygotowanie i realizację długookresowej strategii marketingowo-komunikacyjnej, oraz rozwój nowych kategorii produktowych.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.