Zmiany kadrowe w sieciach kosmetycznych

kosmetyki-lazienka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pod koniec listopada br. doszło do zmian kadrowych w dwóch sieciach kosmetycznych. W Drogeriach Natura zmiany personalne objęły stanowiska dyrektorskie i menedżerskie. Z drugiej strony, w sieci Kontigo zmienił się dyrektor generalny.

Drogerie Natura ze zmianami dyrektorskimi

Dyrektor handlowy, dyrektor HR oraz manager ds. rozwoju sklepów własnych i agencyjnych. Na tych stanowiskach w sieci Drogerie Natura doszło do zmian personalnych. Jak podkreśla sieć kosmetyczna, do kadry zarządzającej dołączyło trzech profesjonalistów w swoich dziedzinach.

Nowym dyrektorem handlowym sieci został Carlos Oliveira, były Director of Category Managment w Jeronimo Martins Polska. Umiejętności liderskie oraz doświadczenie w zarządzaniu ukierunkowanym na rozwój i zarządzaniem szeregiem kategorii ma pomóc w budowie długookresowej strategii handlowej sieci Drogerie Natura.

Osobą odpowiedzialną za dział HR została Agata Shen, która przez ostatnie 11 lat była związana z firmą Avon Cosmetics Polska. Zajmowała stanowisko HR Director Poland. ,,Jej imponująca praktyka i doświadczenie zawodowe, zdobywane przez ostatnich 14 lat w dwóch organizacjach, na siedmiu rynkach europejskich, gwarantuje utrzymanie wysokiego standardu działań w obszarze strategii HR” – podkreśla Drogeria Natura.

Z kolei Małgorzata Stelmaszczyk-Piasecka została wybrana na stanowisko managera ds. rozwoju sklepów własnych i agencyjnych. Przez ostatnich 8 lat związana była ze spółką Drogerie Jasmin, gdzie zajmowała stanowisko managera ds. franczyzy. W sieci Drogerie Natura będzie odpowiedzialna za kontynuowanie strategii otwierania placówek w nowych lokalizacjach.

Zmiana strategii Kontigo

Do dużych zmian doszło w drogerii Kontigo. Sieć postanowiła wycofać się ze swojego projektu franczyzowego przyjętego w 2018 r. Decyzja ta jest w głównej mierze spowodowana pandemią Covid-19 i tymczasowym zamknięciem centrów handlowych. Kontigo aktualnie chce się skupić na otwieraniu sklepów agencyjnych.

W październiku w sieci kosmetycznej doszło również do zmiany personalnej. Karolina Kulinek-Łatka została nowym dyrektorem generalnym. Na stanowisku, zastąpiła Ritę Amaral, która obejmowała to stanowisko od momentu powstania sieci.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.