Damian Zapłata z Allegro do ebouwie.pl

Damian Zapłata z Allegro do ebouwie.pl

Ten post dostępny jest także w języku: English

Z dniem 27 sierpnia br. chief commercial officer i członek zarządu firmy Allegro Damian Zapłata złożył rezygnację ze skutkiem natychmiastowym. Jego obowiązki przejmie tymczasowo Aleksandra Sroka-Krzyżak, która obecnie pełni rolę Chief of Staff /Head of Strategy. Z dniem 31 sierpnia br. Damian Zapłata został powołany do rady nadzorczej eobuwie.pl, a 1 września br. został oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa zarządu tejże firmy.

Damian Zapłata zapowiada już swoje plany dla eobuwie.pl

Będziemy kontynuować strategię dynamicznego wzrostu spółki i inwestować w jej rozwój międzynarodowy. Skupimy się na rozszerzeniu i uatrakcyjnieniu oferty dla naszych klientów, m.in. poprzez rozwój brandu MODIVO. Naszym priorytetem jest również wzmocnienie zasobów i zespołu technologicznego oraz rozwój szybkiej i efektywnej kosztowo logistyki, które są najważniejszymi ogniwami e-commerce. Jeszcze w tym roku uruchamiamy centrum logistyczne w Bukareszcie – podaje prezes firmy.

Damian Zapłata trafił do zespołu Allegro jesienią 2017 r. Wcześniej pracował na stanowisku prezesa spółki First Data Polska (właściciela marki Polcard), był również partnerem w McKinsey & Company. Nowy prezes eobuwie.pl ukończył studia na Europa Universitaet Viadrina w Niemczech, a także studia MBA na uczelni INSEAD we Francji i Singapurze. Pracował zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych, m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Chorwacji oraz na Bliskim Wschodzie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *