Nowym dyrektorem marketingu Intermarche został Tomasz Walczak

Nowym dyrektorem marketingu Intermarche został Tomasz Walczak

Tomasz Walczak objął stanowisko dyrektora marketingu sieci Intermarche, należącej do Grupy Muszkieterów, w listopadzie 2021. Pan Walczak pełnił funkcję p.o. dyrektora marketingu sieci supermarketów od sierpnia tego roku, natomiast swoją ścieżkę kariery w Intermarche rozpoczął w 2011 roku.

Tomasz Walczak przez ostatnie 10 lat rozwijał swoją karierę w sieci Intermarche. Przed objęciem nowego stanowiska przez siedem lat był kierownikiem ds. trade marketingu, a w maju 2018 roku objął stanowisko kierownika działu promocji i wsparcia sprzedaży. Na tym stanowisku Walczak był odpowiedzialny m.in. za organizację promocji dla sieci sklepów Intermarche. Wykształcenie zdobywał na Politechnice Poznańskiej i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, a pracował m.in. w takich firmach jak Colian i Terravita. 

Pan Walczak komentuje, że w ostatnich latach był zorientowany na trade marketing, jednak nadal posiada duże doświadczenie w budowaniu marki, co wydaje się być dokładnym połączeniem kompetencji, których potrzebuje Intermarche. Umiejętności te będą szczególnie przydatne w kontekście zamknięcia programu „Power od Nowa”, który rozpoczął się 5 lat temu, oraz zbliżających się przygotowań do nowych projektów, które mają wzmocnić Grupę Muszkieterów w Polsce. 

Grupa Muszkieterów to ponad 300 przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą, będących właścicielami i zarządcami supermarketów spożywczych Intermarché oraz sklepów typu „dom i ogród” Bricomarche. Sieć Intermarche liczy ok. 200 sklepów, a Bricomarche 175. Obroty Grupy w 2020 roku wyniosły około 7,8 mld zł. Za wyznaczanie kierunków strategicznych dla obu sieci odpowiada spółka ITM Polska. W Europie Muszkieterów można znaleźć w czterech krajach: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii. 

Podobne wpisy