Zmiany w składzie zarządu VRG

VRG

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zgodnie z uchwałą rady nadzorczej spółki VRG S.A. podjętej w dniu 10 września 2021 r., Andrzej Jaworski został odwołany ze stanowiska prezesa zarządu. Jego miejsce tymczasowo, bo do 10 grudnia 2021 r., zajmie Jan Pilch, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Kolejną zmianą jest także powołanie Marty Fryzowskiej na stanowisko wiceprezesa zarządu z dniem 1 stycznia 2022 r.

Marta Fryzowska od 2006 roku jest związana ze spółką LPP S.A., do której dołączyła jako absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Prawa i Administracji. W spółce LPP pełniła takie stanowiska jak asystent kupca w dziale przygotowania produktu Reserved Men, młodszego kupca, kupca, a także kupca mody w dziale Reserved Men. Była również menedżerem produktu w dziale przygotowania produktu Reserved Men, a od 2015 r. zajmuje stanowisko dyrektora kolekcji w dziale przygotowania produktu Reserved Men.

Zmiany na stanowiskach prezesa i wiceprezesa zarządu to kolejna reorganizacja kadry w VRG. Spółka, która jest częścią Grupy Kapitałowej VRG S.A., od 1993 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa zajmuje się projektowaniem i dystrybucją wysokiej jakości kolekcji zarówno mody dla mężczyzn i kobiet, jak i biżuterii, a do jej rozpoznawalnych marek należą: Vistula, Bytom, Wólczanka, Deni Cler Milano i W.KRUK. Od 2000 r. VRG S.A. realizuje wizję „Domu Marek” i skupia się na dystrybucji na rynku detalicznym.

Podobne wpisy