Znana sieć klubów fitness z inwestorem strategicznym

kobieta klub fitness

Ten post dostępny jest także w języku: English

Licząca blisko 20 placówek sieć klubów Fitness World pozyskała inwestora strategicznego. Jest nim jeden z największych graczy na rynku prywatnej opieki zdrowotnej, Medicover Polska.

Ratunek przed upadłością klubów fitness?

Pandemia okazała się bezlitosna dla branży klubów fitness, która z dnia na dzień musiała zawiesić swoją działalność na bardzo długi okres czasu. Placówki takie zamknięte są od 17 października (wcześniej nie mogły działać również na wiosnę) i nie otworzą się na pewno przed 17 stycznia 2021 r. Wielu przedsiębiorców nie wytrzymało presji w związku z utrzymaniem pracowników i lokali i zostało zmuszonych do likwidacji swoich placówek. W podobnej sytuacji znalazła się sieć klubów Fitness World, która w listopadzie 2020 r. postanowiła trwale zamknąć swoich 19 filii. Powód? Brak płynności finansowej.

Historia ta znalazła jednak pozytywny finał, gdyż sieć znalazła inwestora. Przejęła ją spółka Medicover Polska, specjalizująca się w prywatnej opiece medycznej. Sieć Fitness World jest obecna na rynku polskim od 2015 r. Medicover jest również właścicielem operatora pakietów sportowych OK System, która pozwala pracownikom na korzystanie z siłowni, aquparków, basenów, szkól jogi i tańca, kręgielni czy torów gokartowych.

Ograniczenia wyjść na siłownię i fitness

Pandemia przyniosła zmiany w sposobie uprawiania i finansowania aktywności fizycznej Polaków. Jak wynika z badania PMR z października 2020 r., 25% respondentów – osób kupujących artykuły sportowe – przyznaje, że ograniczyła wyjścia na siłownie, basen i fitness w porównaniu z okresem sprzed wybuchu pandemii. Z kolei 14% badanych całkowicie przestało odwiedzać takie miejsca.

Więcej o tym, jak pandemia COVID-19 wpłynęła na rynek artykułów sportowych w Polsce w najnowszym raporcie PMR: Rynek artykułów i odzieży sportowej w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.