Kogo wybiorą polscy użytkownicy Endomondo?

male runner

Ten post dostępny jest także w języku: English

Z dniem 31 grudnia 2020 r., aplikacja Endomondo zostanie wycofana i przestanie działać. Jej użytkownicy będą mogli pobrać i zachować zarejestrowane tam dane.

Endomondo fukncjonuje na rynku od 2007 r. Producent platformy Endomondo – firma Under Armour – nie będzie już dalej oferować wsparcia technicznego aplikacji, natomiast zachęca do przejścia do swojego drugiego produktu MapMyRun czy MapMyRide. Na wycofaniu Endomondo mogą jednak także skorzystać inne, konkurencyjne aplikacje.

Zniknie lider 

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PMR w październiku 2020 r., Endomondo pozostaje najbardziej popularną aplikacją do rejestrowania aktywności fizycznej, korzysta z niej 35% badanych (osób kupujących produkty sportowe). Kolejne miały zdecydowanie mniej wskazań. Samsung Health używa 13% respondentów (16% kobiet i 10% wśród mężczyzn) zaś z aplikacji Strava korzysta 4%. W przypadku tej drugiej aplikacji, tendencja jest odwrotna i częściej wybierają ją mężczyźni (7% vs. 2%). Po 2% wskazań otrzymały MiFit i Hueawei Health.

Wearables z własnymi aplikacjami

Dodatkowo producenci zegarków zaczęli inwestować we własne aplikacje (Garmin Connect, Polar Flow, Suunto App). Z zegarków sportowych, korzysta co piąty respondent. Większą popularnością wśród badanych cieszyły się inteligentne opaski do mierzenia aktywności, np. umożliwiające liczenie kroków, monitorowanie tętna, śledzenie trasy czy planowanie treningów.

Więcej informacji o trendach na rynku produktów sportowych w raporcie: Rynek artykułów i odzieży sportowej w Polsce 2020.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *