Koncerny zachęcają pracowników do diety roślinnej

roślinna

Ten post dostępny jest także w języku: English

Veganuary jest globalną inicjatywą popularyzującą dietę wegetariańską i wegańską w styczniu.  Zespoły kierownicze m.in. Nestlé, Bloomberg, Marks & Spencer, Tesco, PwC i EY zobowiązały się do wzięcia udziału w Veganuary, i zachęcają do tego swoich pracowników.

W roku 2020, inicjatywa Veganuary angażowała znane gwiazdy w celu uzyskania rozgłosu, a dzięki kampanii crowdfundingowej na której zebrano ponad 40 tys. funtów udało się też opublikować reklamę telewizyjną promującą akcję. Do wyzwania zapisało się wówczas 402,206 osób. Ten rok ma być rekordowy pod względem liczby uczestników.

Marco Settembri, szef Nestlé na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną, jest jednym z największych liderów firm biorących udział w inicjatywie. Settembri twierdzi, że dobrze zaplanowana dieta roślinna może zaspokoić potrzeby żywieniowe na wszystkich etapach życia. Podkreśla on również jej korzyści dla zdrowia i środowiska. Szef Nestle zachęca pracowników do wzięcia udziału w wyzwaniu – korzystania z specjalistycznych wskazówek ekspertów w zakresie dietetyki i z linii przepisów Garden Gourmet, jak również namawia do wybierania wegańskich opcji w restauracjach.

Firma Tesco również zachęca klientów do wzięcia udziału w inicjatywie, zwiększając ilość produktów roślinnych, publikując wegańskie przepisy oraz informacje na temat diety roślinnej i dostępnych zamienników mięsa.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.