Marketplace sieci Intersport

Ekran laptopa

Ten post dostępny jest także w języku: English

W związku z panującymi warunkami związanymi z pandemią oraz coraz większą powszechnością trendu cyfryzacji sieć Intersport postanowiła zrobić krok do przodu i stworzyć marketplace czyli platformę handlową dedykowaną sprzedaży artykułów handlowych.

Poszerzenie sfery online firmy stało się jednym z celów sieci Intersport na najbliższy rok. Pierwszym kluczowym działaniem jest modernizacja modelu biznesowego opartego na omnichannelowym handlu detalicznym. Dlatego planowane jest wprowadzenie systemu ERP/POS/WMS/BI, który opiera się na nowoczesnej platformie sprzedaży internetowej. W dalszym etapie mają zostać zainicjowane usługi chat video dla konsumentów sklepu online. Sportowy marketplace cechować będzie się wysoką jakością pod względem technologii oraz współpracy z największymi producentami sprzętu sportowego.

Stabilny rynek artykułów sportowych

Z badania PMR przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku wynikało, że średnie miesięczne wydatki na aktywność sportową spadły o 4,9% w porównaniu z poprzednim rokiem. Według naszych prognoz, rynek wróci  na ścieżkę wzrostu w 2021 r. i widać to również w wynikach Intersport. Sieć w lutym osiągnęła wzrost sprzedaży o 25%, co stanowi dobry prognostyk na najbliższe miesiące.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.