Polska napędzana elektrycznie – pierwszy salon Tesla w kraju

tesla logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Tesla, największy producent samochodów bezemisyjnych, otwiera swój pierwszy salon w Polsce. Będzie się on mieścił w Ząbkach, pod Warszawą, w byłym salonie Opel Auto.

Prawdopodobnie, w pobliżu nowej lokalizacji przeniesie się też jedyny oficjalny serwis marki w Polsce, który dotychczas znajdował się na ulicy Powśińskiej w Warszawie. Obecnie, z racji pandemii, na jazdy próbne można zapisać się przez internet – i odbyć je bez konieczności kontaktu z konsultantami. 

Liczba sprzedanych samochodów Tesla w Polsce wzrosła o 61%

Ceny samochodów Tesla w Polsce zaczynają się od 199 990 zł za najmniejszy model. Kierowcy mogą ładować je zarówno na stacjach własnych Tesla Supercharger, których pomimo ambitnych planów rozbudowy jest wciąż niewiele, jak i na stacjach innych operatorów. Ze względu na duże zainteresowanie, zespoły odpowiedzialne za budowę Superchargerów planują rozszerzenie lokalnej infrastruktury, aby sprostać wymogom polskiego rynku. 

Według informacji serwisu samar.pl z grudnia, w 2020 r. w Polsce zostało kupione i zarejestrowane 138 sztuk amerykańskiego e-auta, czyli o 60,5% więcej niż w roku ubiegłym. Po otwarciu nowego salonu, można się spodziewać że liczba ta jedynie wzrośnie. Szczególnie mając na uwadze rosnącą świadomość społeczeństwa w kwestiach rozwiązań ekologicznych.

Firma Tesla została założona w 2003 roku, z wizją produkowania samochodów elektrycznych, które prowadzi się lepiej, szybciej i wygodniej niż samochody spalinowe. Oprócz samochodów, firma produkuje również produkty do generowania i magazynowania czystej energii. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *