PMR: Rok doposażania domów w małe AGD

kawa

Ten post dostępny jest także w języku: English

Praca zdalna z jednej strony oraz restrykcje w działalności placówek gastronomicznych mocno wpłynęły na nawyki picia kawy Polaków, którą coraz częściej spożywamy w domach. Jak wynika z badania PMR w marcu 2021, 23% respondentów (w tym wypadku osób, które w czasie 12 poprzedzających miesięcy dokonało zakupu mebli, innych artykułów wyposażenia wnętrz lub remontowo-budowlanych) kupiło też w ostatnim rok ekspres do kawy. Badany rok jest niemal zbieżny z rokiem trwania pandemii COVID-19.

Choć widać odwrotną korelację z wiekiem badanych, nie jest ona silna. Najczęściej zakup ekspresu do kawy deklarowali respondenci w wieku od 18 do 34 lat (25%), to wskazania kolejnych grup, tj. osób w wieku 35-54 lata oraz 55 i więcej różniły się jedynie nieznacznie wynosząc 23% i 21%, odpowiednio. Najwyższy odsetek zakupu ekspresów deklarowali mieszkańcy dużych miast (27% badanych), osoby z wykształceniem wyższym (27%) i z najwyższej grupy dochodowej (28%).

Opiekacze, tostery i gofrownice

Ponad 1/3 badanych w ciągu roku do marca 2021 kupiła też opiekacz, toster bądź gofrownicę. Taki zakup zdecydowanie częściej deklarowały kobiety (39%) aniżeli mężczyźni (29%). Podobnie jak w przypadku ekspresów, to najmłodsi respondenci najczęściej dokonywali zakupów w tej kategorii (40% badanych do 34 roku życia) zaś najstarsi najrzadziej (27% badanych w wieku 55 lat i więcej).

zakupy do domu

Więcej informacji z tego badania w najnowszym raporcie PMR: Handel detaliczny artykułami wyposażenia wnętrz w Polsce 2021.

Magdalena Filip

Senior Retail Analyst

Analityk z dziesięcioletnią specjalizacją w obszarze handlu detalicznego w Polsce i Europie Środkowo Wschodniej. Specjalizacje: rynek odzieży i obuwia, rynek produktów dla dzieci oraz rynek wyposażenia wnętrz.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *