Arhelan dołączy do Grupy Eurocash

Person Holding Black Tablet Computer

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Eurocash ogłosiła nabycie 50% udziałów w spółce prowadzącej sieć sklepów Arhelan. Prowadzi ona ponad 100 sklepów i działa przede wszystkim w województwie podlaskim.

Docelowo sklepy Arhelan będą działać w ramach struktur franczyzowych Delikatesy Centrum, pod logo Delikatesy Centrum oraz Polskie Sklepy Arhelan. Początkowo Eurocash nabędzie 49% udziałów, a pozostały 1% zostanie nabyty w późniejszym terminie.

Arhelan prowadzi sieć ponad 100 sklepów pod marką Polskie Sklepy Arhelan. W latach 2018-2020 uruchomił ponad 30 nowych placówek. Sieć została założona w 1991 roku w Bielsku Podlaskim przez rodzinę państwa Burzyńskich. Działalność prowadzona jest głównie w województwie podlaskim, ale także w warmińsko-mazurskim, mazowieckim oraz lubelskim. W 2020 r. przychody sieci wyniosły ponad 500 mln zł. Średnia powierzchnia sklepu to 370 m. kw.

Transakcja musi uzyskać zgodę UOKiK.

Okiem eksperta PMR

Agnieszka Skonieczna
Retail Business Unit Director

Pod koniec 2020 r. Grupa Eurocash ogłosiła zaktualizowaną strategię rozwoju dla sieci Delikatesy Centrum. Ma ona wzrosnąć do 2400 placówek w ciągu najbliższych 4-5 lat, w porównaniu do 1545 sklepów na koniec 2020 r. Wzrost ma zostać osiągnięty przez otwarcia sklepów franczyzowych oraz sklepów własnych (we współpracy z partnerami inwestującymi w nieruchomości) oraz dzięki przejęciom regionalnych sieci supermarketów.

Nabycie udziałów w sieci Arhelan idealnie wpisuje się więc w tę strategię. Przyłączenie Arhelana to nie tylko wzrost numeryczny o ponad 100 placówek, ale także wzmocnienie pozycji Eurocash w północno-wschodniej Polsce. Obie spółki znają się od dawna, bowiem Arhelan współpracuje od lat z Eurocash w zakresie zaopatrzenia hurtowego. Mocne strony Arhelana to 30-letnia obecność na rynku, a także znajomość lokalnej specyfiki. Ze strony Eurocash sieć może liczyć na wsparcie logistyczne, marketingowe i cyfrowe.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.